סטרא אחרא

אישום נגד תלמיד ישיבה שהפגין נגד מעצר העריק באילת

עשרות חרדים שהשתתפו בהפגנות האלימות בעקבות מעצר של תלמיד ישיבה שלא התייצב בלשכת הגיוס נעצרו ושוחררו. זהו כתב האישום נגדו הראשון שמוגש בעקבות ההפגנות

הפגנה סוערת של קיצונים חרדים בירושלים נגד מעצר בחור ישיבה שהוגדר כעריק 19.08.2014 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90הפגנה של קיצונים חרדים בירושלים נגד מעצר בחור ישיבה שהוגדר כעריק (צילום אילוסטרציה). צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

כתב אישום הוגש אתמול נגד שלמה פרידמן, תלמיד ישיבת פוניבז'. פרידמן, שלטענת משפחתו עבר לאחרונה לישיבת מיר, נאשם בין השאר ביידוי אבנים על כוחות משטרה שבאו לפנות מפגינים – שהשתתפו בהפגנה אלימה בעקבות מעצרו באילת של בחור ישיבה שערק משירות צבאי – מצומת הרחובות בר אילן ואביתר הכהן בירושלים. זהו כתב האישום הראשון המוגש נגד אחד העצורים שהשתתפו בהפגנות.

לפי כתב האישום, לפני כשבועיים וחצי, ביום רביעי בלילה, נערכה הפגנה בסמוך לכיכר השבת בירושלים. המפגינים חסמו את צומת בר אילן ואביתר הכהן בפחי אשפה והבעירו את הפחים. כבאים הרטיבו את תכולת הפחים כדי למנוע את הצתתם.

פרידמן דחף פח אשפה גדול ממתכת למרכז הצומת, החזיק חפץ בוער וניסה להדליק באמצעותו את הפסולת שגלשה משפת הפח, ללא הצלחה. לאחר מכן השליך אבנים על שוטרים ועל מכוניות שנסעו באזור. שוטרים תפסו את פרידמן, אך הוא הצליח להימלט. במאבק עם השוטרים נפצע אחד מהם.

"בחדרי חרדים" מדווח כי הוגשו כתבי אישום נגד כמה מפגינים נוספים, וכי תוכנם יפורסם בימים הקרובים.

בחור שמבלה באילת בלי כובע, בלי כיפה, עם ג'ינס, מחלל שם שמים וסוגרים את הכבישים בשבילו

המפגינים השתתפו בפעולות מחאה שהחלו לפני כשבועיים, בעקבות מעצרו של תלמיד מישיבת שערי תבונה, שהשתמט משירות צבאי. אף על פי שלאחר המעצר התברר כי הצעיר ככל הנראה נטש את הישיבה, תומכי הפלג הירושלמי יצאו להפגנות בירושלים, בני ברק, צומת שילת, אשדוד, צפת, מירון ועוד. בהפגנות נחסמו צמתים, הובערו פחי אשפה ושוטרים נפצעו קל. למעלה מחמישים מפגינים נעצרו, אך רובם שוחררו.

בעקבות ההפגנות יצא הרב מרדכי בונים זילברברג, רב שיכון ה' בבני ברק וממקורביו של הרב אהרן לייב שטיינמן, בביקורת חריפה על הפלג הירושלמי. "אנשים משועממים שחוסמים כבישים הם סיטרא אחרא. הם הרחיבו את גבולות מאה שערים עבור בליין מאילת שבילה בלי כיפה במכנסי ג'ינס", אמר הרב זילברברג לפי אתר "קוקר".

הוא הוסיף:" קמו לנו אנשים קנאים... בחור שמבלה באילת בלי כובע, בלי כיפה, עם ג'ינס, מחלל שם שמים וסוגרים את הכבישים בשבילו. אוי לו לדור שכך עלתה בימיו".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?