למען עציר עולם התורה

נשק חדש בהפגנות נגד הגיוס – ילדים חוסמים כבישים

עשרות ילדים שהוריהם שייכים לפלג הירושלמי הקיצוני השתתפו בחסימת כביש מרכזי בבני ברק, בהפגנות במחאה על מעצר של תלמיד ישיבה שערק

אלפים מהפלג החרדי הקיצוני העדה החרדית הפגינו נגד הכונה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות וכבלו במחאה ילדים באזיקים. 16.07.2012 צילום: אורי לנץ פלאש 90.jpgילדים כבולים באזיקים בהפגנה של העדה החרדית נגד הכונה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

עשרות ילדים, שהוריהם נמנים על הפלג הירושלמי, היו שותפים אתמול לחסימת כביש מרכזי בבני ברק. בתיעוד שהגיע לאתר ואלה נראים הילדים חוסמים את הכביש, לצד מבוגרים, בעוד שוטרים מנסים להחזיר אותם למדרכות. הילדים השתתפו בהפגנות הגדולות שהיו אתמול במחאה על מעצרו של סרבן גיוס חרדי בשבוע שעבר באילת. עשרות מפגינים נעצרו.

"לא אכפת לי להיכנס לבית סוהר. יש לי תפילות ואוכל כשר. מתאים לי להיות בבית סוהר", אמר אחד הילדים. ילד נוסף נראה מגיש את ידיו לשוטר כדי שיאזוק אותו. 17 מפגינים נעצרו באותה הפגנה.

אין זו הפעם הראשונה שבה הורים מביאים את ילדיהם להפגנות נגד הגיוס. בסוף השבוע הגיע אברך להפגנת מחאה על מעצרו של העריק החרדי עם עגלת תינוקות שבה שני פעוטות. בהפגנה, שהיתה בצומת שילת סמוך למודיעין, ניסה המפגין לחסום את הכביש. כשהשוטרים ניסו לעצור אותו, הוא נאחז בעגלת התינוקות.

הפלג הירושלמי הוא קבוצה חרדית-ליטאית המתנגדת מכל וכל לגיוס חרדים לצה"ל. בימים האחרונים אנשי הפלג יצאו להפגנות

יש לי תפילות ואוכל כשר. מתאים לי להיות בבית סוהר, אמר אחד הילדים שהשתתפו בהפגנה

ברחבי הארץ, בעקבות מעצרו של סרבן גיוס חרדי בשבוע שעבר באילת, חסמו כבישים והתעמתו עם המשטרה. הפלג הירושלמי קרוי כך, משום שמנהיגו, הרב שמואל אוירבך, גר בירושלים. מנהיג דגל התורה, הרב אהרון לייב שטיינמן, גר בבני ברק.

המפגינים חסמו כבישים למען "עציר עולם התורה", אבל הצעיר נעצר בשעת לילה מאוחרת ביום חמישי שעבר, אחרי שלקח מונית מאזור מועדון "הקרייזי אלפנט" לאזור הפאבים באילת. הוא וחבריו היו לבושים כבליינים, ללא סממנים חרדיים כמו כיפה וציצית.

עם זאת, אביו של העריק וראשי הפלג הירושלמי ממשיכים לראות בו תלמיד ישיבה. לאחר שמעצרו של העריק הוארך נאם אביו בהפגנה מול בית הדין הצבאי ביפו ואמר: "הוא ימשיך לא להתייצב וגם אם ייכנס עוד שלוש פעמים לכלא זה לא יעניין אותו, כי זו האמת. גם אם יגזרו עליו כלא לשלוש שנים וגם לארבע, לא יצליחו נגדו. תוציאו אותו, תשחררו אותו, ומספיק להתעסק עם הדתיים. תנו לו ללמוד תורה, כי אם אין תורה בעולם, העולם ייחרב".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?