שלא ייפלו לידי הצבא

20 עצורים בהפגנות לשחרור עריק חרדי שנעצר באילת

מאות מאנשי הפלג הירושלמי הפגינו בירושלים, בני ברק, אלעד ועוד, חסמו כבישים והתעמתו עם המשטרה, אף על פי שבחור נעצר בפאב, ללא כיפה וציצית

הפגנה סוערת של קיצונים חרדים בירושלים נגד מעצר בחור ישיבה שהוגדר כעריק 19.08.2014 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90הפגנה של קיצונים חרדים בירושלים נגד מעצר בחור ישיבה שהוגדר כעריק. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מאות מאנשי הפלג הירושלמי הפגינו היום אחר הצהריים וחסמו צמתים במחאה על מעצרו של בחור ישיבה שערק משירות צבאי. "חרדים 10" מדווח שבבני ברק נעצרו 13 מהמפגינים, בצומת ניצנים נעצרו שישה מפגינים ובירושלים נעצרו שניים.

הצעיר נעצר כשהיה בבילוי בפאב באילת. הוא לא חבש כיפה, ולא לבש חולצה עם ציצית. באתרים חרדיים נכתב כי הוא שבבניק שנעצר כשבילה ב"מתחם פריצות". "בחדרי חרדים" מציין כי חבריו של העצור סיפרו שהוא יצא עם בני משפחתו לנפוש בים המלח ומשם המשיך לאילת.

העצור למד בישיבת שערי תבונה. אתר "קוקר" כותב כי בפלג הירושלמי לא נרתעו כשנודע שהבחור שלמענו הפגינו נתפס ללא ציצית וכיפה. "אנחנו נאבקים על כך ששבבניקים לא ייפלו לידי הצבא", אמרו אנשי הפלג הירושלמי, קבוצה קיצונית המתנגדת לגיוס לצה"ל בראשות הרב שמואל אוירבך.

הוועדה להצלת עולם התורה הפיצה הקלטה שקראה לצאת להפגנות למען בחור הישיבה 'שנתפס על ידי שלטונות הרשע'

הוועדה להצלת עולם התורה הפיצה בין פעילי הפלג הירושלמי הקלטה שקראה להם לצאת להפגנות חסרות תקדים למען "בחור הישיבה שנתפס על ידי שלטונות הרשע". בעקבות הקריאה הגיעו עשרות מפגינים לכמה מוקדים בירושלים ובבני ברק, ליד אלעד, ליד צפת ובצומת ניצנים. המפגינים הפרו את הסדר, חסמו כבישים ושיבשו את התנועה.

המשטרה מסרה כי בחור הישיבה נעצר שלשום, לאחר שסמוך לאחת לפנות בוקר דיווח נהג מונית מאילת כי חבורת צעירים מסרבת לשלם לו את מלוא דמי הנסיעה. שוטר שהגיע למקום ראה במונית חבורת צעירים שנסעו ממועדון באילת לפאב בעיר. בתחנת המשטרה התברר לשוטר שאחד הצעירים משתמט משירות צבאי. הצעיר הועבר לכלא 4 והוא יועמד לדין צבאי.

לידיעה ב"חרדים 10"

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?