העלים את קיומו

קמב"צ העדה החרדית לכלא בגלל הפעלת משחטה פירטית

יואליש קרויס הורשע גם בהעלמת הכנסות ביותר מ-1.5 מיליון שקל. עליו ועל ושותפו נגזרו שבעה חודשי מאסר

יואליש קרויס משוחרר ממעצר. צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90יואליש קרויס משוחרר ממעצר. צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים גזר היום שבעה חודשי מאסר על יואליש קרויס, שמכונה קמב"צ העדה החרדית. קרויס הורשע בהפעלת משחטה ללא רישיון בשכונת מאה שערים ובהעלמת הכנסות בסך של יותר ממיליון וחצי שקלים. בית המשפט גם הטיל עליו קנס של 50 אלף שקל או 70 ימי מאסר תמורתם.

השופטת שרון לארי-בבלי גזרה עונש דומה על מפעיל המשחטה, מראד טרוה: שבעה חודשי מאסר וקנס של 50 אלף שקל. שני המורשעים יחלו בריצוי עונשם ב-4 בספטמבר.

לארי-בבלי קבעה כי קרויס וטרוה ניהלו משחטה בשכונת מאה שערים בירושלים במשך כמה שנים, בלי שיהיה בידיהם רישיון עסק, בלי לנהל ספרים כדין ובלי לדווח לרשויות המס על

קרויס הורשע בעבירה על פי חוק מרשם האוכלוסין, מכיוון שלמרות החובה הקבועה בחוק מעולם לא הוציא תעודת זהות

הכנסותיהם. "העבירות שבהן הורשעו הנאשמים בוצעו במשך תקופה של שלוש-ארבע שנים", כתבה השופטת. "במהלך השנים התעלמו הנאשמים מדי שנה, באופן שיטתי, מהוראות חוקי המס ומהחובה להגיש דו"חות".

"חרדים 10" מציין כי בית המשפט גם הרשיע את קרויס בעבירה על פי חוק מרשם האוכלוסין, מכיוון שלמרות החובה הקבועה בחוק מעולם לא הוציא תעודת זהות.

עו״ד דפנה אברמוביץ מפרקליטות מחוז ירושלים אמרה בעקבות גזר הדין: "קרויס פעל בתחכום רב, כאשר לא רק העלים מרשויות המס את קיומם של העסק ושותפו וכן את הכנסותיו, אלא אף אינו מחזיק תעודת זהות ובכך מעלים למעשה את קיומו ומונע מרשויות המס לבדוק את פעילותו".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?