הדואר התקפל

דוורים הותקפו כי חילקו דואר המעודד יציאה לשאלה

חרדים הכו דוור שחילק עלונים של עמותת "דעת אמת". הדואר יפסיק לחלק חומר של העמותה

ירון ידען. צילום: ויקיפדיהירון ידען, מנהל עמותת "דעת אמת". צילום: ויקיפדיה

דוור שחילק עלונים של עמותת "דעת אמת", העוסקת בעידוד יציאה לשאלה, הותקף בשכונה החרדית בית וגן בירושלים. הדוור הותקף על ידי כמה חרדים, שהכו אותו בפניו ובכל חלקי גופו. הוא הצליח להימלט ולא נזקק לטיפול רפואי. בעקבות התקיפה הודיעה חברת דואר ישראל כי תפסיק לחלק בירושלים עלונים של "דעת אמת".

"דעת אמת", שמנוהלת על ידי ירון ידען, פועלת להוצאה לשאלה זה כעשר שנים. בחודש האחרון הדפיסה העמותה 130 אלף עלונים, שבהם היא קוראת לחרדים ליצור קשר אתה. העלונים הופצו בארץ באמצעות הדואר. באתר חדשות נענע 10 נכתב כי בירושלים הופצו כ-30 אלף עלונים.

 מנהל "דעת אמת" אמר, כי העמותה תמשיך לחלק את העלונים וכי ההחלטה להפסיק את הפצתם היא רדיפה וסתימת פיות. הוא

מנהל הדוורים בירושלים אמר שבשכונת בית וגן הופצה שמועה כאילו העלונים שמחלק הדואר מופצים על ידי המיסיון

הוסיף כי אין זאת הפעם הראשונה שבה יש פגיעה בזכות הדיבור של העמותה.

מנהל הדוורים בירושלים, מאיר בן לולו, אמר כי בשכונת בית וגן הופצה שמועה כאילו העלונים שמחלק הדואר מופצים על ידי המיסיון. לדבריו, זאת הסיבה שבגללה הותקף הדוור. אין זאת התקרית הראשונה שבה מותקף דוור העובד בשכונה, שחרדים מייחסים לו חלוקת דברי דואר "בלתי הולמים".

בן לולו אמר עוד, כי לא הוגשה תלונה למשטרה מכיוון שאנשי הדואר מדווחים על תקריות כאלה לביטחון הפנים של רשות הדואר – ולא למשטרה. הוא הסביר כי אנשי הביטחון של רשות הדואר הורו על הפסקת החלוקה בבית וגן, כדי לא לסכן את הדוורים. לדבריו, חרדים תקפו בעבר דוורים "על הרבה פחות מזה".

לידיעה באתר נענע10איך תוכל לפעול?