בנפרד מגיל ארבע

פתח תקוה: הפרדה בין ילדים לילדות בהצגות חנוכה

בהצגות בהיכל התרבות העירוני יושבים ילדים באולם, ואילו ילדות מופנות ליציע

כרזה להצגת ילדים בפתח תקוהכרזה להצגת ילדים בפתח תקוה

בהצגה לילדים, המועלית לכבוד חנוכה בהיכל התרבות העירוני בפתח תקוה, בחסות העירייה, יש הפרדה מוחלטת בין בנים לבנות. ההצגה, "מוטי חלומותי", מיועדת לילדים מגיל ארבע עד שתים עשרה. במודעות על ההצגה, שמופיעות בעיר, נכתב כי הישיבה באולם נפרדת. גילי כהן כותבת ב"הארץ", כי בהיכל התרבות בפתח תקוה מוצגות בחנוכה שתי הצגות נוספות לכל המשפחה, וגם בהן יש הפרדה בין נשים לגברים.

לאה, תושבת העיר שומרת מצוות, הופתעה לגלות כשבאה עם נכדיה לצפות בהצגה "מוטי חלומותי", שהם ייאלצו להתפצל: הנכד, בן 11, התבקש לשבת באחת הראשונות באולם, אבל היא ונכדתה, בת שש, יכלו לשבת רק ביציע. "אני לא מבינה למה צריך לזרוק את הבנות מאחור", אמרה לאה. "זה כל כך מעליב ומשפיל, ומדובר בהצגה לילדים אחרי הכל. זאת הפרדה לכל דבר, שבאה לידי ביטוי בצורה צינית ועלובה. ככה ילדות בגיל

אני לא מבינה למה צריך לזרוק את הבנות מאחור. זה כל כך מעליב ומשפיל

קטן צריכות ללמוד דברים כאלו, שהן לא יכולות לשבת ליד אחיהן?

"מדובר בהיכל התרבות. העירייה לא צריכה לשתף פעולה עם אפליה מינית. זאת אם המושבות פתח תקוה?" מוסיפה לאה. "זה מצמרר לשמוע שזה מה שקורה ועוד דווקא בחנוכה, בחג האורות, אנחנו רואים את החשיכה".

מקורות בעירייה הסבירו כי כבר כמה שנים מתקיימות בחג הצגות מול קהל נפרד, בגלל אוכלוסייה חרדית המתגוררת בעיר. עם זאת, מדובר בהצגות הפתוחות לקהל הרחב, שגם ילדים מהציבור הדתי-הלאומי באים לראותן.

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: "בהיכל מתקיימת הצגת ילדים אחת בישיבה נפרדת, המיועדת לקהל החרדי".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?