משגיחי צניעות

תעודות כשרות לבתי עסק צנועים בשדרות

ארגון מעמקים מעניק תעודות לחנויות ולבתי עסק בעיר, המתחייבים שעובדיהם יופיעו בלבוש צנוע

שדרות. צילום: www_ukberri_net, flickrשדרות. צילום: www_ukberri_net, flickr

כ-20 חנויות ובתי עסק בשדרות חתמו בחודשיים האחרונים על הסכם, שבו הם מתחייבים כי עובדיהם יקפידו על לבוש צנוע. בעל עסק שחותם על ההסכם מקבל מארגון מעמקים, שיזם את המהלך בתמיכת הגרעין התורני בעיר, תעודה המכריזה כי המקום כשר.

עם העסקים שחתמו על ההסכם עד כה נמנים סניפי רשת סופר-פארם ורשת אופטיקה הלפרין בשדרות. לפי ידיעה שפרסם יניר יגנה ב"הארץ", בהסכם נכתב כי העובדים יקפידו על לבוש צנוע, מתוך הזדהות עם מיזם "כולנו בעד לבוש מכובד". כללי הלבוש וההופעה חלים גם על מודעות ופרסומים מטעם בית העסק.

אחד מעובדי רשת סופר-פארם בשדרות אמר: "לא מפריע לי שחתמנו על התעודה הזאת. נהפוך הוא. הם מבקשים שהבנות לא יהיו חשופות וזה בסדר גמור מבחינתי. הדבר הזה לא מפריע לאף אחד".

בעל חנות בגדים: לבנות שעובדות אצלי יש בעיה עם זה, זוהי פשוט כפייה דתית

נציגי ארגון מעמקים אמרו כי אינם מאיימים בהטלת חרם על עסקים שבעליהם מסרבים לחתום על התעודה. חלק מבעלי העסקים חוששים לאבד לקוחות ולכן הם נעתרים לפנייה. בעל חנות בגדים בעיר, שחתם על הסכם הצניעות, סיפר: "הם הגיעו אלי וביקשו שהבנות שעובדות בחנות יתלבשו באופן צנוע כדי שנזכה בתעודה. צריך להבין שלארגון הזה יש השפעה ואני פחדתי לאבד לקוחות. לבנות שעובדות אצלי יש בעיה עם זה, זוהי פשוט כפייה דתית".

מארגון מעמקים נמסר: "הפרויקט הוא חלק ממיזם שעוסק בהפצת רוח יהודית. היוזמה המדוברת נעשית מתוך בקשה, הבנה ושיתוף פעולה מלא. גם בעלי עסקים שנמנעים משותפות, רצונם מתקבל בברכה. אנו תקווה להמשך עשייה ברוכה בכל מפעלותינו, מתוך אהבת ישראל וכבוד הבריות, לטובת הכלל והפרט בשדרות וסביבותיה".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?