אדי חוזרים בתשובה

הנשים חזרו למודעות לכרטיס אדי בירושלים

בעקבות הביקורת על הסרת תמונות של נשים מהקמפיין לעידוד השתלות איברים בירושלים, העמותה המעודדת תרומת איברים מפרסמת מודעות חדשות

המודעה לכרטיס אדי בירושלים - גם נשים גם גבריםהמודעה המעודכנת לכרטיס אדי בירושלים - גם נשים גם גברים

מודעות שבהן נראים גם גברים וגם נשים הופצו בירושלים כבר ביום שני בערב, זמן קצר לאחר שהתקבלה ההחלטה על שינוי הקמפיין. "ערב לפני העלאת הקמפיין בפעם הראשונה פנתה אלינו חברת הפרסום וביקשה להסיר את תמונות הנשים מהפוסטרים בירושלים ובבני ברק", אמרה דבורה שרר מהמרכז הלאומי להשתלת איברים. "החברה הביעה חשש שאם יופיעו נשים בשלטים, מישהו יפגע בפוסטר או באוטובוס. הופתענו מהבקשה, אבל ראינו לנגד עינינו את חשיבות העברת המסר לכלל תושבי מדינת ישראל, ולכן הסכמנו לתנאי שהוצב בפנינו".

שרר הוסיפה כי ההחלטה לא התקבלה בלב שלם. עכשיו ביקשו בעמותה להעלות לפרסום את המודעות המקוריות, שכבר הוכנו לפרסום. מודעות אלה כבר אושרו על ידי הדרגים המוסמכים במרכז הלאומי להשתלות.

חברת הפרסום הביעה חשש שאם יופיעו נשים בשלטים, מישהו יפגע בפוסטר או באוטובוס

"אנו מתנצלים אם מישהו נפגע באופן אישי. היתה לנו כוונה להעביר מסר חשוב של מתן חיים", אמרה שרר.

שרר מציינת, נכתב ב-ynet, כי הקמפיין נועד להגביר את המודעות לחוק הקדימות לתרומת איברים. לפי החוק, אם אדם חתם על כרטיס תרומת איברים אדי, הוא או בני משפחתו יקבלו קדימות בתרומת איברים, במקרה שיזדקקו לכך.

רוחמה וייס, בעלת טור ב-ynet, שהובילה קמפיין נגד הדרת נשים בפרסומי העמותה, אמרה: "במקום שבעלי תשובה עומדים - אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד. אני מסירה את הכובע בפני העמותהן. אני מדביקה מחדש את כרטיס אדי שלי ומחזירה אותו לארנק".

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?