השבת הקדימה

המשטרה סייעה לרבנים באלעד להקדים את כניסת השבת

תושבים ומבקרים שהגיעו לאלעד כ-20 דקות לפני כניסת השבת לא הורשו להיכנס לעיר

אלעד, צילום: מיכאל יעקובסון, wikipedia אלעד, צילום: מיכאל יעקובסון, wikipedia

תושבי העיר החרדית אלעד ואנשים שבאו לביקור במקום ערב שבת, נתקלו בשערים סגורים ובניידת משטרה. השוטרים שהיו בניידת איימו כי מי שינסה להיכנס ייעצר בגלל הפרת סדר. הסיבה לסגירת שערי העיר, כותב יהודה שלזינגר ב"ישראל היום", היא ויכוח בין רבנים בעיר בעניין זמן כניסת השבת.

בסוף השבוע הקודם הגיעו תושבים ומבקרים לשער העיר כ-20 דקות לפני כניסת השבת. באותה שעה היה השער סגור ושוטרים שהיו בניידת שחנתה לידו לא אפשרו להם להיכנס. "הגעתי כ-18 דקות לפני השקיעה ובמקום נכחו 50 אברכים תושבי השכונה שמנעו את הכניסה ואתם ניידת משטרה ששימשה מחסום", אמר שלומי גיל, שבא לעיר להתארח אצל מכרים. 

הגעתי כ-18 דקות לפני השקיעה ובמקום נכחו 50 אברכים תושבי השכונה שמנעו את הכניסה

לדבריו, האברכים הבהירו לו כי בהוראת רבני העיר, יש לסגור את השער 20 דקות לפני השקיעה. "ניגשתי לשוטר והוא טען שיש הוראה לא לפתוח את השער. אמרתי לו שאני מתכוון להרים את השער בעצמי, ובתגובה הודיע לי שאם אעשה כך, הוא יעצור אותי על הפרת סדר. לא ייתכן שהמשטרה תגבה פעילות לא חוקית. בסוף הלכתי ברגל ואתי צעדו משפחות עם ילדים קטנים, עגלות ומזוודות".

מהמשטרה נמסר: "סגירת השערים היא באחריות הרשות המקומית. הטענה שהמשטרה נוקטת עמדה אינה נכונה. השוטרים שמרו על הסדר הציבורי".

לידיעה ב"ישראל היום"איך תוכל לפעול?