נא עיין במדריך הכשר

ברמות גם מדריך הטלפון התחרד

תושבי רמות א' קיבלו מדריך טלפונים המיועד לחרדים בלבד, שאינו כולל מספרי טלפון של חילונים

שכונת רמות בירושלים. צילום: Brian Negin, flickrשכונת רמות בירושלים. צילום: Brian Negin, flickr

חברת דפי זהב מפיצה ברמות א', שכונה בירושלים שבה מתגוררים חילונים וחרדים, מדריך טלפונים המיועד לציבור החרדי בלבד. גם תושבים חילונים בשכונה קיבלו השבוע את המדריך החדש, תחת הכותרת "דפי הקהילה". אחד מהם, חיים, אמר ל-nrg כי בספר הטלפונים שקיבל לא יוכל למצוא מספרים של כל תושבי ירושלים, אלא רק של תושבים חרדים. לדבריו, הספר מיועד לתושבי ערים ואזורים חרדיים בלבד, בהם בני ברק, אלעד ומודיעין עילית. "אפילו השם שלי לא מופיע שם", אמר.

כששאל בחברת דפי זהב מדוע אינו מקבל גיליון המתאים לכל המגזרים באוכלוסייה, הוסבר לו כי בחברה מגדירים את רמות א' אזור חרדי – לא מעורב. לא רק ספר הטלפונים בשכונה שונה, אלא שלדבריו גם הלוח המצורף אליו פונה למגזר החרדי בלבד. "אין בספר נשים כלל או פרסומות לשירותים שניתנים באינטרנט", אמר חיים. "חסרים בלוח הרבה דברים חיוניים. אין לי בעיה

האוכלוסייה הלא חרדית נדחקת ולא מאפשרים לה לקבל את צרכיה הבסיסיים

שייתנו לכל תושב לבחור איזה ספר טלפונים הוא רוצה, אבל זה לא המצב".

תושב אחר, משה איפרגן, אמר, "מדובר בתהליך של הקצנה, בדומה לתהליך שרואים גם ברמה הארצית. האוכלוסייה הלא חרדית נדחקת ולא מאפשרים לה לקבל את צרכיה הבסיסיים. לא ברור לי מי הגדיר את השכונה כחרדית".

מדפי זהב נמסר בתגובה: "הציבור החרדי באופן טבעי נוטה להשתמש הרבה פחות בשירותי האינטרנט. אי לכך הוא נזקק הרבה יותר לשירותי המדריך המודפס, ועל כן נוצר לשימושו המדריך 'דפי הקהילה'. חשוב לציין כי 'דפי הקהילה' אינו שונה מהמדריך הכללי של 'דפי זהב' בדפים המכילים פרסומים ומידע על בעלי מקצוע. השוני היחיד בין המדריכים הוא במדריך השמי, אשר מכיל במדריך הכללי מידע על כל תושבי ירושלים וב'דפי הקהילה' מידע על משפחות חרדיות ברחבי הארץ".

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?