אפס בהקשבה

תלמידים שביקרו בכנסת דרשו: הרצאה רק מגבר

סיור של תלמידי מכון "חי רועי" מעלי היה אמור לכלול הרצאה על מרכז המחקר והמידע, שבראשו עומדת ד"ר שירלי אברהמי. בגלל דרישת התלמידים, ההרצאה בוטלה

חברי כנסת ביום הניקיון הארצי. משמאל: יו''ר הכנסת ראובן ריבלין, ח''כ דוב חנין (חד''ש), יו''ר הקואליציה ח''כ זאב אלקין, יו''ר ועד הפנים של הכנסת דוד אזולאי (ש''ס) וח''כ ניצן הורוביץ (מרצ). צילוo: יח''צחברי הכנסת ראובן ריבלין, דב חנין, זאב אלקין, דוד אזולאי וניצן הורוביץ ביום ניקיון ארצי. צילום: יח''צ

תלמידים במכון "חי רועי", הפועל בהתנחלות עלי, ביקרו לאחרונה בכנסת. בין השאר ביקשו לשמוע הרצאה על מרכז המחקר והמידע של הכנסת, אבל לבקשה צירפו תנאי: את ההרצאה יישא גבר. מכיוון שלפי התוכנית המרצה היתה אמורה להיות ראש המרכז, ד"ר שירלי אברהמי, ההרצאה לא התקיימה לבסוף.

מכון "חי רועי" נקרא על שמו של רב-סרן רועי קליין, תושב עלי שנהרג בקרב בינת ג'בייל במלחמת לבנון השנייה, לאחר שזינק על רימון יד כדי להציל את חייליו. לאחר מותו הוענק לו עיטור העוז.

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, חברת הכנסת ציפי חוטובלי, אמרה: "החלטת הכנסת לא לשתף פעולה עם הבקשה הבלתי הגיונית בסוגיה מקצועית לחלוטין, היא סמל לאיך שמוסדות ציבור צריכים לנהוג בכל מקרה של הדרת נשים. אם כולם יפעלו כך ולא ישתפו פעולה עם המדיניות המקצינה הזאת, נכסי הציבור שלנו לא יעמדו בפני סחיטה שכזו".

ראש המכינה בעלי, הרב אלי סדן, אמר כי הסיבה לביטול

ח"כ ציפי חוטובלי: החלטת הכנסת לא לשתף פעולה עם הבקשה היא סמל לאיך שמוסדות ציבור צריכים לנהוג בכל מקרה של הדרת נשים

ההרצאה היתה אי הבנה. באתר גלי צה"ל נכתב כי לדברי סדן, את הסיור ארגן אחד התלמידים. "מכיוןן שזה היה בקיץ, הוא חשב לתומו שאם יבקש שיהיו גברים, זה יהיה יותר בטוח מבחינת הלבוש של מי שיבוא לפניהם", הסביר הרב. "לאחר שנודע שהאחראית על המקום היא אישה, דיברתי אתה והתנצלתי. אין לנו בעיה עם נשים שמדברות. בימים כתיקונם התלמידים לומדים באוניברסיטאות, ושם יש הרצאות של נשים באופן קבוע".

בכיר במרכז המחקר והמידע עתיד להיפגש עם הרב סדן ולדון אתו במקרה. דובר הכנסת מסר: "הכנסת מקדמת בברכה ובכבוד מעל מאה אלף מבקרים בשנה מכל הגילאים ומכל שכבות הציבור, במגוון רחב של תוכניות. הכנסת מצפה שגם עובדיה – ללא קשר למגדר ולמין – יכובדו אף הם. במקרה האמור, במסגרת דין ודברים המקובל עם כל קבוצה המבקרת בכנסת, בחרו מארגני הסיור במתכונת ביקור שאינה כוללת הרצאות אלא סיור בלבד".

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?