אלימות ועונשה

הכרעה בעליון: שנתיים מאסר לסיקריק שמואל וייספיש

איש משמרות הצניעות השתתף בעשרות הפגנות נגד חנות מחשבים שפועלת בשכונת גאולה, איים על מנהלה וניסה לסחוט אותם

חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ומתעמתים עם המשטרה 25.05.10. צילום: גילי יערי, פלאש 90חרדים מתעמתים עם המשטרה בגבעת אנדרומדה (למצולמים אין קשר לכתבה). צילום: גילי יערי, פלאש 90

בית המשפט העליון קבע כי שמואל וייספיש, איש משמרות הצניעות שהפגין תקופה ארוכה נגד חנות המחשבים "ספייס" בשכונת גאולה בירושלים, יישלח לשנתיים מאסר. חיים שקדי כותב ב"כיכר השבת", כי שופטי העליון דחו ערעור שהגיש וייספיש על פסק דין של בית המשפט המחוזי בירושלים, שהרשיע אותו בהתפרעות, בסחיטה באיומים ובתקיפה.

וייספיש ערער לבית המשפט העליון לאחר שבית המשפט המחוזי גזר עליו 24 חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי, קנס של 5,000 שקל ותשלום פיצויים בסך 50 אלף שקל למנהל החנות "ספייס".

בית המשפט העליון קבע כי וייספיש נהג להפריע לפעילותה הסדירה של החנות, "תוך שהוא נוקט באיומים ובאלימות כלפי

בית המשפט קבע כי וייספיש נהג להפריע לפעילותה של החנות, "תוך שהוא נוקט באיומים ובאלימות"

עובדי החנות ולקוחותיה. כתב האישום מתאר כיצד נהג המערער לגרש ולדחוף לקוחות שהיו בחנות, תוך שהוא מאיים עליהם שלא יקנו את סחורתה; כיצד היה הופך את הסחורה שבחנות, חוסם את הכניסה לה ועורך בה תפילות המוניות על מנת להפריע לפעילותה; וכיצד היה נוהג לכנות את עובדי החנות בשמות גנאי ומאיים עליהם כי ירצח אותם אם ימשיכו לעבוד בה, ישרוף את החנות ולא ינוח עד שתיסגר".

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?