מי סוחט את הרב?

חזיז הושלך על ביתו של הרב פינטו באשדוד

הרב, המרבה לייעץ לאנשי עסקים ולפוליטיקאים, טוען כי מנסים לסחוט אותו. השר אלי ישי: לא ייתכן שביטחונם של רבנים במדינת ישראל יהיה הפקר

יור שס ושר הפנים אלי ישי מניח תפילין בקבר רחל ביום המסורתי של העליה לקברה 08112011 צילום אורי לנז פלאש 90.jpgיו"ר ש"ס, אלי ישי, בקבר רחל. צילום: אורי לנז, פלאש 90

ביום ראשון השבוע הושלך חזיז אל ביתו של הרב יאשיהו פינטו באשדוד. בעקבות האירוע הגיעו לביתו של הרב, שאנשי עסקים, פוליטיקאים וידוענים רבים משחרים לפתחו, עשרות מתומכיו באזור הדרום. בערוץ 10 דווח כי הרב פינטו הגיש לרשויות האכיפה בארצות הברית תלונה, שלפיה נעשה ניסיון להכפיש את שמו ולסחוט ממנו מיליוני דולרים.

לפי הכתבה, נכתב באתר "כיכר השבת", כנופיה יהודית-ישראלית מנסה לסחוט את הרב. בפרסום נטען כי הרב קילל את סוכן הנדל"ן החסידי האמריקני שלמה אובסטפלד, שהתאבד בקפיצה מבניין.

אחד מחסידיו של פינטו סיפר ל-ynet, כי בשיעור בשבוע שעבר אמר הרב כי "מתרחש מעשה אכזרי" כלפיו וכלפי משפחתו, אך לא פירט. מפקד משטרת אשדוד, סגן ניצב גבי דדון, אמר כי אותרו שרידי החזיז. "נזק קל נגרם לשולחן בחצר וגבר אחד לקה בחרדה", אמר דדון. "לא ידוע לנו על איומים על הרב... בתחנת אשדוד אנחנו לא יודעים על ניסיונות סחיטה".

מקורבים לפינטו טוענים כי בהשלכת החזיז מעורבים איש יחסי ציבור יהודי-אמריקני ואדם שעבד בעבר בעמותה שהקים הרב, "שובה ישראל". לטענת המקורבים, השניים מנסים זה תקופה ארוכה לסחוט את פינטו ומאיימים כי יכפישו את שמו אם לא ישלם להם מיליוני דולרים. עמותת "שובה ישראל" התלוננה על ניסיון סחיטה לפני כשנה, בעקבות כמה פרסומים שליליים בתקשורת האמריקנית על הרב פינטו ואיומים כי ייחשפו פרטים רפואיים על בני משפחתו. ב"שובה ישראל" אמרו כי האף-בי-איי חוקרת את הפרשה.

"שובה ישראל" מפעילה ישיבות ומוסדות צדקה רבים בישראל ובעולם – במיוחד בארצות הברית. בין היתר פועל פינטו במנהטן,

אבי בלום: "את הרב שטיינמן לא סוחטים, את הרב עובדיה לא סוחטים. אף אחד לא אומר שלרב יאשיהו יש חלק בזה... אבל למה נדבקת לו סחיטה? כי הוא מחובר לכסף גדול"

בברוקלין, במיאמי, בלוס אנג'לס ובארגנטינה.

בחודש שעבר דווח כי חמיו של פינטו, הרב הראשי של ארגנטינה, שלמה בן חמו, חזר בו מההאשמות שלפיהן חתנו ניצל אותו להלבנת הון. בן חמו טען בעבר כי בתו ובעלה שכנעו אותו לפתוח בשבילם חשבון בנק על שמו בארגנטינה, ולשמש ערב שלהם ברכישת שתי דירות יוקרה.

באתר "בחדרי חרדים" מדווחים כי בעקבות השלכת החזיז פנה יו"ר ש"ס, שר הפנים אלי ישי, אל השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ ודרש ממנו "לטפל באיומים ובניסיונות הפגיעה ברבנים שמתרחשים בתקופה האחרונה... לא ייתכן שביטחונם של רבנים במדינת ישראל יהיה הפקר".

אחד ממקורביו של פינטו, אריה עמית, בעבר מפקד משטרת ירושלים, אמר בראיון עם מרדכי לביא בתחנת הרדיו "קול ברמה": "מן הצד האחד יש את הרב פינטו, ומהצד השני יש רוע ורצון לעשות הרבה כסף בדרכים לא כשרות". עמית העריך כי החזיז הושלך על בית הרב בעקבות הכתבה בערוץ 10. "מדובר ברב שהוא איש מאוד אהוב, שכל מה שהוא עושה בחיים זה רק לסייע לזולת, ומולו קמה כנופייה של מנווולים, שמנסים לסחוט כספים מאנשים", הוסיף עמית.

באותה תוכנית אמר הפרשן החרדי אבי בלום: "את הרב שטיינמן לא סוחטים, את הרב עובדיה לא סוחטים. אף אחד לא אומר שלרב יאשיהו יש חלק בזה, ברור שהוא צח כשלג, אבל למה נדבקת לו סחיטה? כי הוא מחובר לכסף גדול, הוא מחובר לטייקונים".

לידיעה ב-ynet

 לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לדבריו של אריה עמית ב"כיכר השבת"

 לדבריו של אבי בלום ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?