ראש העיר מתעורר

באיחור גדול: ברקת דורש לאפשר תמונות נשים בירושלים

אחרי פרק זמן ממושך של העלמת נשים מהמרחב הציבורי בעיר הבירה, ביקש ראש העירייה ממפקד משטרת ירושלים להגביר את הפעילות נגד משחיתי מודעות שבהן נראות נשים

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת בפסטיבל ברחוב עמק רפאים. 09.11.10 .צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בפסטיבל ברחוב עמק רפאים. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, פנה בשבוע שעבר אל מפקד משטרת ירושלים, ניצב ניסו שחם, וביקש להגביר את פעולות האכיפה נגד משחיתי מודעות פרסומת שבהן מופיעות נשים. ברקת פנה למפקד המשטרה, לאחר שפרסומאים ואנשי שיווק חדלו להציג נשים במודעות ובשלטי חוצות. הם הסבירו כי חששו שמודעות כאלה יושחתו.

"עלינו לוודא כי מי שמעוניינים לפרסם תמונות של נשים בשלטי החוצות בעיר, יוכלו לעשות זאת בלי לחשוש מוונדליזם ומהשחתה של שלטים או אוטובוסים שעליהם יש פרסומות", אמר ברקת לשחם, לפי דיווח ב-nrg.

מסע הסברה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים סימן את תחילת הגל של הימנעות מפרסום תמונות נשים בירושלים. בקמפיין של הרשות לבטיחות בדרכים הוצגו תמונות של דוגמנים, ובהם גברים מן המגזר החרדי, ילדים ושתי דוגמניות צעירות. בירושלים הופצו תמונותיהם של הדוגמנים החרדים, אבל הרשות החליטה כי התמונה שבה צולמו הנשים תפורסם בעיתונים הארציים ובעלונים המחולקים לציבור החילוני. היא נמנעה מפרסום תמונות אלה על אוטובוסים ושלטי חוצות בירושלים.

חברת פוקס הרחיקה לכת והעלימה מפרסומותיה כליל את הדוגמנית בר רפאלי

אחר כך החליטו גם חברות הביגוד להימנע מפרסום תמונות של נשים. אחת החברות היא הוניגמן, שבמסע הפרסום שלה מככבת הדוגמנית סנדי בר. בירושלים הוצא ראשה של הדוגמנית מהפרסומות. חברת קסטרו נהגה באופן דומה והוציאה את גופה של הדוגמנית גל גדות מהמודעות שהיא מפרסמת בירושלים. חברת פוקס הרחיקה לכת והעלימה מפרסומותיה כליל את הדוגמנית בר רפאלי.

כפי שפורסם באתר חדו"ש בתחילת החודש, בעקבות שאלות שהופנו לחברת האופנה הוניגמן, טענה החברה כי אינה מפרסמת תמונות של נשים בגלל הנחיות שקיבלה מעיריית ירושלים. בעירייה הכחישו את הטענות.

ברקת, שקורא עתה להילחם בוונדליזם נגד נשים, הדיח לפני שבועות מעטים מהקואליציה העירונית את רחל עזריה מסיעת "ירושלמים", לאחר שעתרה לבג"ץ נגד ההפרדה בין נשים לגברים בשכונת מאה שערים.

לידיעה ב-nrg

לידיעה באתר חדו"ש על צנזור נשים ממודעות פרסום

 לתגובת חדו"ש על הדחת רחל עזריהאיך תוכל לפעול?