לא יחד אתנו

גפני: כותל אלטרנטיבי? רק עם כניסה ויציאה נפרדות

בנאום בוועידת דגל התורה הבהיר חבר הכנסת כי אם הכניסה לכותל המערבי תהיה נפרדת, מפלגתו לא תתנגד להקמתה של רחבת תפילה לזרמים הליברליים

יו''ר ועדת הכספים של הכנסת ,משה גפני מדגל התורה, מניף את אגרופו בשעת נאום במליאה. מימינו חברו לסיעה ח''כ אורי מקלב. 07.05.2012. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.יו''ר ועדת הכספים, משה גפני, בנאום במליאת הכנסת. מימינו חברו לסיעה, ח''כ אורי מקלב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.

חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה אמר אתמול כי יסכים להקצאת רחבה נפרדת לתפילה של הזרמים הליברליים בכותל המערבי, בתנאי שהכניסה לרחבה זאת והיציאה ממנה יופרדו מהכניסה והיציאה לרחבה המרכזית.

"בשעתו הרב אלישיב הורה לנו – לעולם לא נהיה ביחד עם הרפורמים. זה העיקרון. אנחנו לא אתם! לא נסכים למצב שבו אנחנו והם נכנסים דרך אותה כניסה", צוטט גפני בידיעה ב"הארץ".

"כיכר השבת" מציין כי בנאומו בוועידת דגל התורה הסביר גפני את ההתנגדות לרחבת תפילה נפרדת לזרם הרפורמי ולזרם הקונסרבטיבי ועמד על הבעייתיות בכך שהכניסה לכותל המערבי והיציאה ממנו יהיו משותפות לכל הזרמים.

"יש לנו כבר עבר מפואר, מסורת ברורה, כבר הורו לנו בעבר – אנחנו מתנתקים מהרפורמים, אין לנו שום קשר איתם, לעולם

אנחנו מתנתקים מהרפורמים, אין לנו שום קשר איתם, לעולם ועד לא נכיר בהם

ועד לא נכיר בהם. שיהיו איפה שהם נמצאים, לא רלוונטי מבחינתנו", אמר גפני. "שיילכו לאן שהם רוצים, שיעשו מה שהם רוצים במקומות אחרים – לא יחד אתנו. לא ניתן בשום פנים ואופן שהם יהיו יחד אתנו, לא בכניסה לכותל ולא ביציאה מהכותל".

חבר הכנסת הוסיף: "מה שלא היה בעבר לא יהיה גם היום. אנחנו לא ניתן יד בשום פנים ואופן להכרה לא ברפורמים ולא בדומים להם, לא רק בכותל – בשום מקום. זו עמדתה של דגל התורה מאז ומתמיד והיא קיימת גם היום".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?