מה לכן ולכותל

מוזס לנשות הכותל: זייפניות! לכו לטמפל!

בנאום בכנסת מתח חבר הכנסת מיהדות התורה ביקורת על כוונתן של נשות הכותל לקיים טקס ברכת כוהנת בחול המועד פסח

יו''ר סיעת יהדות התורה, מנחם אליעזר מוזס בישיבת ועדה בכנסת 09.03.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90חבר הכנסת מנחם אליעזר מוזס בישיבת ועדה בכנסת. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

חבר הכנסת מנחם אליעזר מוזס מיהדות התורה תקף השבוע את נשות הכותל ומתח ביקורת על כוונתן לקיים טקס ברכת כוהנות בכותל המערבי בחול המועד פסח.

"אנו קרבים לחג הפסח", אמר מוזס. "זה זמן חירותנו הבא עלינו לטובה, שבו מתכנסות משפחות משפחות בצוותא לשולחן הסדר. הסדר נקרא כך משום שכל עם ישראל עורך על משפחותיו את הסדר ובאותו הזמן. הרי לא יעלה על הדעת שמישהו יחליט לערוך את הסדר לילה קודם או אחר כך. אך מה רב הצער כאשר קבוצה הזויה, הקוראת לעצמה נשות הכותל, החליטה לקיים בצרמוניה הזויה טקס ברכת כוהנות דווקא בחול המועד פסח".

עזבו את הכותל! הרי הרפורמים הוציאו מסידוריהם לפני 80 שנה את ברכת ציון וירושלים

מוזס הוסיף: "מה הקשר שלכן למקום זה, מה קורה לכן? בזמן הזה, כשעם ישראל מגיע לבכות את אורך הגלות, אתן באות לשם. זייפניות! לכו לטמפל! עזבו את הכותל! הרי הרפורמים הוציאו מסידוריהם לפני 80 שנה את ברכת ציון וירושלים. מה לכן ולכותל?"

מוזס, לפי ידיעה ב"בחדרי חרדים" סיפר כי אחד ממפקדי המשטרה הבכירים אמר לו שכוחות הביטחון עסוקים בפסח באבטחתם של רבבות מתפללים, ובה בעת הם עסוקים במלחמות יהודים ונאלצים לשמור על נשות הכותל, שאותן כינה "קומץ נשים". "אני מבקש מכל מי שיכול לעשות ולהשפיע למנוע את המלחמות האלה. הרפו מהמקום הזה!" קרא מוזס.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?