אל תפגמו בנו

מכתב לחרדים מודרניים: שנו דרככם או שנלשין לבד"צ

בני זוג המתגוררים בקרית ויז'ניץ בבני ברק קיבלו מכתב הדורש מהם להתאים את אורחות חייהם למקובל בשכונה החרדית

כולל בקרית ויז'ניץ בבני ברק. צילום: dr. avishai teicher, wikipediaכולל בקרית ויז'ניץ בבני ברק (צילום אילוסטרציה). צילום: dr. avishai teicher, wikipedia

בני זוג חרדים, המתגוררים בשכונת קרית ויז'ניץ בבני ברק, קיבלו בשבוע שעבר מכתב, המתרה בהם לשנות את אורחות חייהם. מחברי המכתב ביקשו מבני הזוג לא לאלץ אותם לפנות לבד"צ של ויז'ניץ, "שיעשו כמיטב הבנתם לתועלת העניין".

שני בני הזוג שקיבלו את מכתב איום המנהלים אורח חיים מודרני. שניהם עובדים והם לובשים בגדים שונים מאלה של שכניהם ומשתמשים בסמארטפונים.

"משום מה אינכם מכבדים אותנו לא בלבושכם ולא בהתנהלותכם, שאינם הולמים את רוח המקום, ונוגדת את הלכות חיינו, ומעל לכל פוגמים בילדינו הרכים..." נאמר במכתב, שנכתב בכתב יד. "אנא היענו לבקשתנו ואל תפגמו בנו, והתאימו את עצמכם למקום בלבוש ובאורח החיים, כדי שנוכל להמשיך להיות שכנים מכבדים ומוקירים זה את זה".

משום מה אינכם מכבדים אותנו לא בלבושכם ולא בהתנהלותכם, שאינם הולמים את רוח המקום

בסיום המכתב, לאחר האיום לפנות לבד"צ של ויז'ניץ, נכתב: "נ.ב – אי עניית תשובה תיחשב כתשובה שלילית. את התשובה יש להעביר לוועד הבית".

הבעל, שהבחין במכתב שהונח מתחת לדלת דירתם של בני הזוג, סיפר ל"בחדרי חרדים": "בהתחלה היינו בהלם, כי לא חשבנו שאנחנו מפריעים לשכנים. אין לנו איתם כל כך אינטראקציה. אנחנו זוג שעובד קשה. יוצאים בבוקר, חוזרים בערב, לא מגיעים למגע עם השכנים, ולא חלמנו שמשהו בנו מפריע להם".

הוא ציין כי לדעתו, אורח חייהם השונה הוא הסיבה לאיום שקיבלו. לדבריו, המכתב פגע בהם מאוד כשקראו אותו לראשונה, אבל מאז הם התעשתו. בני הזוג טרם החליטו כיצד להגיב על המכתב.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?