כפייה חילונית

נוסע חרדי התפרע במטוס בגלל "סרט לא צנוע"

בטיסת אל על מוורשה לנתב"ג השתולל נוסע חרדי, שבר שני מסכים להקרנת סרטים ותקף את הצוות. הנוסע עוכב לחקירה לאחר הנחיתה

מטוס של אל-על. צילום: Drewski2112, fotopedia מטוס של אל-על (צילום אילוסטרציה). צילום: Drewski2112, fotopedia

חרדי תושב בית שמש, שטס בטיסת אל על מוורשה לנתב"ג, התפרע ושבר מסכים להקרנת סרטים, בטענה שבטיסה מוקרנים "סרטים לא צנועים".

אחד הנוסעים האחרים בטיסה אמר ל-ynet: "היו נוסעים שהחליטו שלא יראו במטוס טלוויזיה. היה אחד שסגר בכוח את המסך פנימה, וממש שבר אותו. לדעתי הוא חשב שכל המסכים ייסגרו, אבל זה לא קרה. החלה מהומה ואנשים צעקו עליו. הוא טען שאנחנו עושים 'כפייה חילונית' ולא נרגע. הוא ממש התרגז ואחר כך קפץ על נוסע אחר שהעיר לו".

לדבריו, הנוסע החרדי ניסה לסגור את המסך כמה פעמים ומאוחר יותר צעק שהוא לא יכול לראות שנוסעים אחרים צופים בסרטים, מפני שמדובר ב"סרטים לא צנועים".

נוסע אחר סיפר שהאדם שהתפרע היה חלק מקבוצת נוסעים שעלו למטוס באיחור, ולכן לא היתה לחברת התעופה אפשרות

הנוסע החרדי ניסה לסגור את המסך כמה פעמים וצעק שהוא לא יכול לראות שנוסעים אחרים צופים בסרטים

להושיבם הרחק מצגי הטלוויזיה. "זו פשוט חוצפה ההתנהגות שלהם. הם גם באו באיחור וגם באו בדרישות מוגזמות", אמר. הנוסע ציין כי צוות המטוס שמר על קור רוח ופעל להרגיע את הרוחות. לדבריו, בסוף הטיסה הזמין הצוות משטרה.

נוסעת סיפרה שהנוסעים החרדים עלו למטוס כקבוצה, סירבו לשבת במקומות שניתנו להם ודרשו לא לשבת ליד נשים.

ואלה מציין כי הנוסע, בן 36, שבר שני מסכי צפייה ותקף את צוות הדיילים. מהמשטרה נמסר כי עם נחיתת המטוס בנמל התעופה בן-גוריון עיכבו אותו השוטרים לחקירה.

מאל על נמסר: "בטיסת אל על מוורשה לתל אביב התפרע נוסע ופגע בציוד המטוס. אל על אינה מוכנה להתנהגות אלימה מכל סוג שהוא בטיסותיה, ועל כן הוזמנה משטרה ושוטרים המתינו לנוסע בפתח המטוס מיד עם הנחיתה בנתב"ג".

לידיעה ב-ynet

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?