עונש חמור

שבעה חודשי מאסר לחייל חרדי שהכה מחבלים עצורים

בעקבות גזר הדין הזהיר הרב יצחק בר חיים, ממקימי הנח"ל החרדי, כי משפחות חרדיות יפסיקו לשלוח את בניהן לצבא

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי גדוד נצח יהודה במטווח (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

עונש של שבעה חודשי מאסר בפועל נגזר על לוחם בגדוד החי"ר החרדי נצח יהודה, שהורשע בהכאת מחבלים עצורים. החייל יורד לדרגת טוראי וכן נפסקו לו שישה חודשי מאסר על תנאי.

השופטים, סא"ל אחסאן חלבי, רס"ן אלדד אמריל וסרן מיכאל בן שימול, הרשיעו את הלוחם בהתעללות ובהתעללות בנסיבות מחמירות בשני מקרים שבהם הכה עצורים בבסיס שבו שהה הגדוד לפני כמה חודשים. סניגורו של הלוחם, עורך הדין עדי קידר מארגון חוננו, הביא לתיקון כתב האישום המקורי, שייחס ללוחם ארבעה מקרים של תקיפת מחבלים.

בגזר הדין כתבו השופטים שיש צורך להרתיע לוחמים אחרים מביצוע מעשים דומים, במיוחד על רקע הישנות המקרים של פגיעה במחבלים עצורים בגדוד נצח יהודה.

הרב יצחק בר חיים אמר כי החייל שהורשע הוא "צדיק" וכי המעשה המיוחס לו אינו מאפיין אותו

בידיעה באתר "קוקר" נכתב כי הרב יצחק בר חיים, ממקימי הנח"ל החרדי, העיד על קשריו עם החייל. הוא אמר כי מדובר ב"צדיק" וכי המעשה המיוחס לו אינו מאפיין אותו.

הרב בר חיים הסביר כי עצם גיוסו של הלוחם, בניגוד לעמדת הסביבה החרדית שבה גדל, הוא "צעד נועז". הוא אמר לשופטים כי גזר דין חמור ישמש את הקהילה החרדית, המתנגדת לשירות צבאי. כן ביקש מהם לחשוב כיצד המשפחות החרדיות שכן שולחות את ילדיהן לצבא יתייחסו לעניין. "ההורים גיבורים, תראו אותם. זה הציבור ששולח את בניו לצבא. עכשיו גם הם לא ישלחו?" אמר הרב בר חיים.

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?