150 נגד ארבעה

מהומות באשדוד בגלל ניסיון לעצור עריק חרדי

עשרות חרדים תקפו יחידה של לוכדי עריקים שבאה לעצור משתמט משירות צבאי בשכונה חרדית

שוטרות עוצרות מפגין חרדי שהשתתף בחסימת הכביש בכיכר השבת בירושלים במחאה על מעצר משתמטים חרדים 26012016 צילום פלאש 90שוטרות עוצרות מפגין חרדי שהשתתף בחסימת הכביש בכיכר השבת בירושלים במחאה על מעצר משתמטים חרדים (צילום אילוסטרציה). צילום: פלאש 90

כוח לוכדי עריקים שהגיע בלילה לשכונה חרדית ברובע ז' באשדוד, כדי לעצור צעיר שהשתמט משירות צבאי, הותקף על ידי עשרות חרדים. מהצבא נמסר כי המשתמט שבו מדובר לא התייצב בלשכת הגיוס לאחר שקיבל צו ראשון. כך למעשה לא הוכיח כי הוא חרדי.

אחד מחברי צוות לוכדי העריקים של המשטרה הצבאית המתין בסמוך לבניין שבו גר המשתמט. שלושת חברי הצוות האחרים עלו לדירת מגוריו. מתחקיר ראשוני של האירוע מתברר כי שלוש דקות לאחר שהצוות הגיע לבניין התאספו כ-150 חרדים סביב החייל שהמתין בחוץ. החייל הזעיק את חבריו לצוות.

עשרות חרדים השליכו אבנים וחפצים על כוח המשטרה הצבאי. לפי ידיעה ב-ynet, הצוות לא הצליח לאתר את המשתמט. איש מהחיילים לא נפגע, אבל המתפרעים הפכו את הניידת וניפצו

איש מהחיילים לא נפגע, אבל המתפרעים הפכו את הניידת וניפצו את שמשתה

את שמשתה. ניידות נוספות נפגעו מיידוי אבנים. כוחות משטרה גדולים שהוזעקו למקום חילצו את השוטרים הצבאיים ופיזרו את ההמון.

מהמשטרה נמסר: "אנו רואים את האירוע בחומרה רבה. ננקוט את כל האמצעים לאיתור המעורבים ולמיצוי הדין עמם".

דובר צה"ל מסר: "במהלך פעילות למעצר משתמט באשדוד, הבחין חבר חוליית הבילוש שהמתין ליד הרכב הצבאי בהתקהלות של עשרות מתפרעים חרדים. על כן הזעיק כוחות ממשטרת ישראל, אך המתפרעים המשיכו בשלהם, ירקו, הפכו את הרכב הצבאי ואף טלטלו ניידת משטרה, ניפצו חלונות וזרקו לעבר הניידת חפצים. האירוע הסתיים לאחר שקצין תורן ממשטרת ישראל דיבר עם אחד הרבנים".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?