הוזלה כשרה

תביעה ייצוגית: אגד גובה מחיר מוזל בקווי הפרדה

נוסעת הגישה תביעה על סך 735 מיליון שקל, לאחר שמצאה שחרדים המשתמשים ב"קווי מהדרין" משלמים פחות מנוסעים בקווים רגילים

פעילות ארגוני נשים יושבות בחלק הקידמי של אוטובוס הפרדה במבצע נסיעה בקווי הפרדה 30.09.09 צילום שירן דדוןפעילות ארגוני נשים יושבות בחלק הקדמי של אוטובוס הפרדה. צילום: שירן דדון

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד אגד, בטענה שהחברה גובה מחירים מוזלים מחרדים הנוסעים בקווי הפרדה. המבקשת, תושבת אשדוד, תובעת מאגד 735 מיליון שקל. הבקשה הוגשה באמצעות עורך הדין יוחי גבע.

מגישת הבקשה מדגישה כי הנוסעים החילונים מופלים בכל הנוגע למחירי הנסיעה במסלולים שבהם קיימים, מלבד קווים רגילים, גם קווים שבהם יש הפרדה בין גברים לנשים. באתר פסקדין נכתב, כי לטענת המבקשת היא נסעה מאשדוד לחצור הגלילית באוטובוס של אגד. מכיוון שלא מצאה קו ישיר, נסעה בשני קווים ושילמה 65 שקל על שתי הנסיעות. מאוחר יותר נודע לה, כי יכלה לנסוע בקו ישיר, שבו יש הפרדה בין גברים לנשים, המיועד לחרדים. מחיר הנסיעה בקו זה הוא 40 שקל בלבד.

לטענתה, בעת שרכשה את כרטיסי הנסיעה לא ידעה כי יש הבדל במחיר ובמסלולי הנסיעה בין הקווים הרגילים לקווים

לפי התביעה, הנוסעים בקווי ההפרדה זכאים להטבות כמו מחיר מופחת וזמן נסיעה קצר יותר

החרדיים. נתונים על "קווי המהדרין" אינם מפורסמים במרכז המידע של אגד או באתר האינטרנט שלה.

בבקשה נטען, כי אגד מפעילה כ-30 קווי תחבורה המיועדים לציבור החרדי. הנוסעים בקווים אלה, על פי הבקשה, זכאים להטבות כמו מחיר מופחת וזמן נסיעה קצר יותר מאשר בקו רגיל. בכך אגד מפלה את הנוסעים החילונים, שהפכו ללקוחות סוג ב'.

מגישת הבקשה מעריכה את הנזק הכספי הכולל שנגרם לה (מחיר כרטיס גבוה ועגמת נפש) ב-140 שקל. בהנחה שהקבוצה הנפגעת מהמחירים המפלים בקווי הנסיעה מונה כשבעה מיליון איש, מתבקש בית המשפט לחייב את אגד לשלם פיצויים בסך 735 מיליון שקל לכלל הקבוצה.

לידיעה באתר פסקדיןאיך תוכל לפעול?