מחאה מפתיעה

משי זהב תוקף את מחירי הבשר בהכשר מהדרין

יו"ר זק"א שואל מדוע אין איש יוצא למחות נגד המחירים הגבוהים שנגבים בעד כשרות מהודרת

יהודה משי זהב. צילום: US Embassy in Israel, wikipediaיהודה משי זהב. צילום: US Embassy in Israel, wikipedia

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א, תוקף את הגופים המעניקים הכשר למהדרין. האתר "בחדרי חרדים" מפרסם, כי משי זהב קורא לצאת נגד המחירים המופקעים שנגבים בעד בשר בכשרות מהודרת.

"רגילים אנו לבוא בטענות למערכת ולרשויות על כל פגיעה וקיצוץ בפרנסתם של אברכים שתורתם אומנותם, בעלי משפחות ברוכות ילדים", הוא כותב בדף הפייסבוק שלו ובמאמר שפורסם בעיתונות החרדית. "יודעים אנו להאשים את כל העולם בהתנכלות ובאטימות לב. אבל כשמדובר אצלנו בבית, באנשים משלנו, ממלאים אנו את פינו מים, בבחינת גזירה היא מלפני ואין לך רשות להרהר אחריה".

משי זהב תוהה גם, אם יש מי שיכול להסביר מדוע מחירם של בשר או עוף למהדרין הוא פי שלושה או ארבעה מאשר בכשרות רגילה. לדבריו, גם אם מוסיפים לבשר את העלויות של הכשרות המהודרת ביותר, תידרש תוספת של 20% ולא למעלה

יודעים אנו להאשים את כל העולם בהתנכלות ובאטימות לב. אבל כשמדובר באנשים משלנו, ממלאים אנו את פינו מים

מכך. "האם אולי משום שהפרות של 'המהדרין' ניזונות ושותות רק 'שמן זית זך' למהדרין או אולי התרנגולות בוקעות מביצי זהב?" הוא שואל.

מדוע יצאו אלפים למחות על מחיר הקוטג' והחרימו את התוצרת, עד שהחברות הואילו להיענות לדרישה ולהוריד מחירים, אומר משי זהב, "אבל כשזה מגיע ל'גזירות משלו' אף אחד אינו פותח את הפה, מצפצף או משמיע קול זעקה?"

לעיתון "זמן ירושלים" אמר משי זהב: "כואב לי לראות אברכים שמגיעים לקנות בשר וקונים בקושי איזה חתיכה רזה, או שהם מגיעים עם איזה תלוש מעמותת צדקה בשביל לקבל בחינם כי אין להם איך לקנות. כואב לי במיוחד לנוכח המציאות המונופולית של גופי כשרות המהדרין, שנותנים הכשר למפעל יחיד ובכך סוגרים דיל עם אותו מפעל. הוא מקבל בלעדיות על המוצר, ואין בזה שוק חופשי".

 לידיעה ב"בחדרי חרדים"

 לידיעה ב"זמן ירושלים"איך תוכל לפעול?