מהלכים אימים

החרדים תוקפים את ועדת טרכטנברג

חברי הכנסת אייכלר וגפני הבהירו בדיון בכנסת כי לא יקבלו את המלצות הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי

שר האוצר, יובל שטייניץ, מהליכוד בשיחה עם יו''ר ועדת הכספים של הכנסת, משה גפני, מדגל התורה בשעת הצבעה על חוק ההסדרים. צילום: 15.07.09 אביר סולטן, פלאש 90יו''ר ועדת הכספים של הכנסת, משה גפני, עם שר האוצר, יובל שטייניץ. צילום:  אביר סולטן, פלאש 90

הציבור החרדי לא יקבל את המלצות ועדת טרכטנברג, אומר חבר הכנסת ישראל אייכלר מיהדות התורה. הסיבה: ראש הממשלה סירב לשלב נציג חרדי בוועדה לשינוי כלכלי-חברתי. "ביקשנו מראש הממשלה שיהיה שם נציג חרדי והוא מסרב. עכשיו שמענו שצירפו אישה ערבייה לוועדה. אולי היא תייצג אותנו טוב יותר מהמגזרים שממדרים בכוונה את החרדים ומחברים בעל כורחם את הערבים והחרדים. אני רוצה להודיע מעל דוכן הכנסת, שאין לנו אמון בוועדה הזאת. לא נתחשב במסקנותיה ונעשה הכל כדי להדוף את הגזירות שלה", אמר אייכלר בדיון בכנסת.

באתר של ערוץ 7 נכתב כי אייכלר טען גם, שיש לשנות את סדר העדיפויות ו"להפסיק לקחת מאלה שאין להם.

גפני: כולנו יודעים מה צריך לעשות ואין צורך בוועדה הזאת

לא נותנים להם מקומות עבודה ואחר-כך טוענים שהם לא רוצים לעבוד. יש לקחת מן הבזבוזים בתקציב ולא לקחת שוב פעם מהעניים. פעם לקחו בשביל האלפיון העליון. עכשיו ייקחו מן העניים בשביל מעמד הביניים".

ח"כ משה גפני מיהדות התורה, יו"ר ועדת הכספים, תקף את עצם ההחלטה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להקים את הוועדה בראשות פרופ' מנואל טרכטנברג. "כולנו יודעים מה צריך לעשות ואין צורך בוועדה הזאת", אמר גפני לפי "כיכר השבת".

ועדת טרכטנברג הוקמה לפני שבועיים והיא מונה 14 חברים. הוועדה תגבש המלצות לפתרון בעיית יוקר המחיה ולשינוי המצב הכלכלי-החברתי בישראל. ההמלצות יוגשו בחודש הבא.

לידיעה באתר ערוץ 7

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?