ש"ס חוזרת לישיבות

ישי: בעוד כמה שנים נהיה הרוב והם מפחדים

בסיור בירושלים אמר שר הפנים לראשי ישיבות כי אסור לאפשר לפקחים "להיכנס לבתי המדרש. הם גורמים לביטול תורה"

שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף  14.12.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

שר הפנים, אלי ישי, סייר בישיבות ובכוללים בירושלים על רקע הביקורת של משרד האוצר בישיבות. בשיחות עם ראשי הישיבות אמר ישי: "הם לא יודעים איך להתמודד עם הריבוי של בני התורה. בעוד כמה שנים אנחנו נהיה פה הרוב והם חוששים מזה מאוד ומנסים למנוע זאת. על זה נאמר: כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ".

ישי התייחס לפקחים העורכים את הביקורות ואמר, "אסור לתת להם להיכנס לבתי המדרש. הם גורמים לביטול תורה של מאות ואלפי שעות". לדבריו, הוא יבקש מחברי הכנסת החרדים להגיע לישיבות בזמן הביקורות, כדי לעקוב אחר התנהלותם של הפקחים. "אנחנו (השרים וחברי הכנסת) צריכים לשוחח עם הפקחים, ולא ראשי הישיבות. זה ביזוי התורה", טען.

עם זאת, ב"כיכר השבת" נכתב כי בביקור בישיבת קול תורה בשכונת בית וגן אמר ישי לראש הישיבה, "יש לנו שר חינוך

ישי: השרים וחברי הכנסת צריכים לשוחח עם הפקחים, ולא ראשי הישיבות. זה ביזוי התורה

שאפשר לדבר אתו, צריך לדבר אתם בנועם".

באתר "בחדרי חרדים" ציינו, כי הסיור של ישי מסמן שינוי באסטרטגיה של ש"ס. לפני כמה חודשים החליטה ש"ס להתמקד בסוגיות בתחום הרווחה. מאז התבטאו חברי הכנסת של המפלגה בעניינים כמו מחירי הקוטג' ומשבר הדיור וכמעט לא התייחסו לתקציב הישיבות. לפי האתר, השינוי הגיע בעקבות מה שתואר בעיתונות החרדית כתקרית בישיבת "בית שמעיה", שרוב תלמידיה הם תומכי ש"ס. לפי הדיווחים, הפקחים דרשו מראש הישיבה, הרב שלמה אנגלנדר, להפסיק שיעור כדי לאפשר ספירה של התלמידים. באתר נכתב כי לאחר הסערה שהתחוללה הוחלט בש"ס לחזור לעסוק בתקציב הישיבות.

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?