באו לתקן, נמצאו מעוותים

עיתונאי חרדי: לבוא חשבון עם שליחינו מלבי השנאה

במאמר ב"כיכר השבת" מותח שמוליק ליאני ביקורת חריפה על עסקני המפלגות החרדיות, שמתמקדים במלחמות על תקציבים ותורמים לשנאה לחרדים

שר הבינוי והשיכון, איראל אטיאס, מש''ס בדיון בכנסת 08.03.10 .צילום: מרים אלסטר, פלאש 90שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס מש''ס, בכנסת. "שליחינו דואגים לעצמם". צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"בחודש אחד של מחאה תחת כיסויי האוהלים, מצליחים החילונים להשיג לכלל הציבור, ובתוכם עבורנו הציבור החרדי, את מה שלא הצליחו הפוליטיקאים החרדים להביא במשך שישים שנות התבזות, השפלה והשתרכות אחרי אבירי השלטון בישראל. מכרו הכל ומאומה לא קיבלו בתמורה". העיתונאי החרדי שמוליק ליאני מותח ביקורת חריפה על הפוליטיקאים החרדים במאמר המתפרסם באתר החרדי "כיכר השבת".

ליאני מוסיף: "כאן המקום לבוא חשבון עם שלוחינו ולראות מה חלקם של אלו שנשלחו לתקן ונמצאו מעוותים, הם בחרו להשמיע את קולם ערב ובוקר בעבור מלחמות על עוד ארבעים שקל למשפחה החרדית ולצייר מצב כאילו מפיהם אנחנו חיים, וממתת ידם אנו ניזונים".

לדבריו, הציבור הכללי, המגבש את דעותיו על סמך מידע המתפרסם בעיתונים, ברדיו ובטלוויזיה, זועם. החילוני המצוי אומר לעצמו כי החרדים הם "פרזיטים". הוא שואל את עצמו, "איך זה שאני עובד מבוקר עד ערב ואלו מסתופפים בבתי מדרש ממוזגים ונהנים מליטרת הבשר שגזלוה ממני. בכל הצבעה בכנסת נציגיהם מתרוצצים וטורחים סביב לנושא אחד ויחיד: כסף! והממשלה שפוחדת על מעמדה נכנעת, נוטלת ממני ונותנת להם.

שלוחינו דואגים שנחשוב שבלעדיהם אין לנו זכות קיום, מאיימים עלינו שהחילונים האיומים ישליכו אותנו לים אילולי הם שעומדים על המשמרת

 "ושלוחינו מלבי השנאה, הם שלוחי דרבנן, דואגים שגם אנחנו נחשוב שבלעדיהם אין לנו זכות קיום, מאיימים עלינו שהחילונים האיומים ישליכו אותנו לים אילולי הם שעומדים על המשמרת. וזאת הם עושים, במקום למלא את תפקידם בנאמנות!

"במקום לזעוק את הזעקה המתחייבת ולדרוש עבור כלל הציבור!

"במקום להציג את התורה כהווייתה: 'ואהבת לרעך כמוך!'

"במקום להרים את דגל התנועה החברתית הנדרשת על פי תורה!

"במקום זה הם דואגים לעצמם להצדקת שליחותם, מספרים לנו סיפורים על הצלחות סקטוריאליות: הנה עשינו שריר, הגדלנו את תקציב הישיבות מ-400 שקל ל-413 שקל, כאילו היינו בני אל זר ש-13 שקל הצילו את נאמניו. כאילו שהכסף מגיע בסופו של דבר לאברך קשה היום. אלה שדרשו פתרונות שהיו מיועדים רק עבורנו, חיללו את תורתנו הקדושה, הציגו אותנו כרשים ודלים המבקשים לעשוק את הקופה הציבורית, קשקשו וקשקשו ולא השיגו מאומה".

 למאמר המלאאיך תוכל לפעול?