זורים חול בעיניים

הפלגים החרדיים הקיצוניים הפגינו נגד חוק הגיוס

העדה החרדית והפלג הירושלמי מחו על התיקון שאשר בכנסת, בטענה שגם הוא יביא להרחבת עולם הישיבות

אלפי חרדים ערכו לפנות בוקר תפילת מחאה בכיכר השבת בירושלים כנגד כוונת הממשלה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות. חלקם עטו שקים. 25.06.2012 צילום: יונתן סינדלר פלאש 90.jpgחרדים עוטי שק בתפילת מחאה בכיכר השבת בירושלים נגד הכוונה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות. צילום: יונתן סינדלר, פלאש 90

אנשי העדה החרדית, בראשות הרב רבי יצחק טוביה ויס והרב משה שטרנבוך, הפגינו אתמול בצומת כיכר השבת בשכונת גאולה בירושלים נגד חוק הגיוס המתוקן, שאושר בכנסת לפני כחודש בתמיכת סיעות הקואליציה הליכוד, כולנו והבית היהודי. הם מחו על מה שכינו גזירת יעדי הגיוס והמכסות.

המפגינים הלכו מצומת כיכר השבת אל צומת הרחובות מלכי ישראל-שבטי ישראל ונשאו בידיהם שלטים ובהם סיסמאות נגד חוק הגיוס.

על השלטים נכתב: "זורים לך חול בעיניים. יעדי הגיוס לשנת תשע"ו – 4,500 נשמות. יעדי הגיוס לשנת תשע"ז – 5,200. האמנם הכל בסדר?" "עשרות ציידים אורבים לנוער שלנו. הזו היא הצלת עולם הישיבות?"

עשרות ציידים אורבים לנוער שלנו. הזו היא הצלת עולם הישיבות?

חלק מהמפגינים, לפי "כיכר השבת", לבשו בגדי שק ואפר כאות אבל על החורבן שיגרום אישור החוק. בהפגנה גם הוצגה בובה גדולה של חייל חרדי, שעליה נכתב "חרדק החוצה".

בסיום ההפגנה הצטרפו לאנשי העדה החרדית אנשי הפלג הירושלמי הקיצוני בראשות הרב שמואל אוירבך, שנשא דברים בגנות החוק. גם הרב ישראל יצחק קלמנוביץ וראשי ישיבות נוספים המזוהים עם הפלג הירושלמי השתתפו בהפגנה ודיברו בגנות חוק הגיוס.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?