לא פשוט

נשיא התאחדות התעשיינים: יש בעיות בהעסקת גבר חרדי

בראיון לרדיו קול חי אמר שרגא ברוש כי מעסיקים צריכים להתאים את סביבת העבודה לחרדים, אבל יותר ויותר מעסיקים מעוניינים לשלב חרדים בעבודה

יריד עבודה לחרדים 24072011 צילום ליאור מזרחי פלאש 90יריד עבודה לחרדים (צילום אילוסטרציה). צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, אמר בתחילת השבוע כי למעסיקים "לא פשוט" להעסיק גברים חרדים. ברוש התייחס להחלטת הממשלה להעניק עדיפות להעסקת חרדים בשירות המדינה.

"כשאתה חרדי צריך לדאוג לך להפרדה, גברים ונשים, יש עם זה בעיות", אמר ברוש בראיון לתחנת הרדיו קול חי. "מעבר לבעיה של הפרדה, כמו שלא צריך להקים מקומות עבודה לחרדים ולערבים, כך מקומות הלימוד וההכשרה יכולים להיות משותפים. בסך הכל אנחנו עם אחד ומדינה אחת. צריך לכבד את ההגבלות, אבל צריך לשאוף שנחיה ונעבוד יחד. לאפשר לכל אחד לפרנס את עצמו בכבוד ובאופן שווה".

לפי ערוץ 7, כשברוש נשאל מי אשם בעובדה שהחרדים כמעט ואינם משולבים במגזר הציבורי הוא אמר: "עזוב מי אשם. אני לא

צריך לכבד את ההגבלות, אבל צריך לשאוף שנחיה ונעבוד יחד

בטוח כמה החרדים רצו להשתלב. אולי היה נוח להם לקבל הקצבות וכל מיני מתנות ולא לעבוד. אני לא יכול להגיד לך שכולם לא רוצים לעבוד. אני מכיר מקרים שמפעלי תעשייה נניח בתחום ההיי-טק עברו לאזור מודיעין, לימדו וקלטו נשים חרדיות. בתעשייה האווירית יש קבוצה חרדית גדולה".

ברוש הוסיף: "אנחנו המעסיקים מבינים את הפוטנציאל. לאט לאט מתחילים להתאים. יש מעסיקים שעושים את זה באהבה, יש כאלה שפחות. ככל שנעשה זאת יותר ההזדמנויות יילכו ויגדלו וכך שיעור ההשתתפות בעבודה של המגזר יילך ויגדל".

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?