הרשת החילונית

אתר חדש למלחמה של שכונות בהתחרדות

פעילי הפורום החילוני מסבירים כי האתר נועד לסייע בריכוז הפעילות נגד פלישת חרדים ליישובים ולשכונות

הפגנה למען ירושלים חופשית בכיכר ספרא, 13.06.2009. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הפגנה למען ירושלים חופשית בכיכר ספרא. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

לפורום השכונות הארצי, שנאבק למען השמירה על צביון החיים החילוני בערים שונות בישראל, הצטרפו בחודשים האחרונים כעשרה נציגים של יישובים שבהם נעשים ניסיונות "פלישה" של גופים חרדיים וחרדיים-לאומיים. גילי כהן מ"הארץ" כותבת, שבין השאר הצטרפו לפורום תושבים מגבעת שמואל, מבת ים, מערד, משכונת נווה שאנן בחיפה ומהיישוב חריש.

"אנחנו כבר 20 יישובים וממשיכים לגדול. זה מעיד עד כמה התופעה הזו נרחבת", אמר ל"הארץ" רם פרומן, תושב רמת אביב ומיוזמי הפורום. "זה כבר לא מערך של חוגי בית, אנחנו מאורגנים הרבה יותר". אנשי הפורום מתכוונים להקים עמותה רשמית, שתוכל לסייע להם מבחינה כלכלית ומבחינה משפטית.

הפורום גם פתח אתר אינטרנט, שבו מפורטים היישובים שנציגיהם חברו למאבק. באתר מתואר סוג המאבק

אנחנו כבר 20 יישובים וממשיכים לגדול. זה מעיד עד כמה התופעה הזו נרחבת

של כל יישוב או שכונה. תושבי בית הכרם, קרית יובל וערד, למשל, נאבקים על פי האתר ב"פלישה חרדית מסיבית". בבית חשמונאי, בכפר ורדים וברמת השרון מתמודדים עם פלישה של גופים חרדיים או חרדיים-לאומיים.

האתר מתאר גם מי יוצא נגד הקמתם של מבני דת ביישובים חילוניים (כרמיאל, רחובות וכפר יונה), או נגד החדרת תוכנית לימודים דתית בבתי הספר (תל מונד). כן מובאים בו פסקי דין שניתנו בסוגיה או מאמרים בסוגיות דתיות, שעשויים לסייע לוועדי הפעולה ביישובים ובשכונות.

לידיעה ב"הארץ"

לאתר של "הפורום החילוני"איך תוכל לפעול?