שיפור תדמית

ציפי לבני מנסה להתנער מהדימוי האנטי-חרדי שלה

נפגשה פעמיים עם הרב הפופולרי יאשיהו פינטו מאשדוד והדגישה כי יש לה "זיקה עמוקה למסורת"

יו''ר האופוזיציה ח''כ ציפי לבני בכנס במרכז האוניברסיטאי באריאל. 30.12.2010. צילום: איציק אדרי, דוברות קדימה. Flickr.יו''ר האופוזיציה, ח''כ ציפי לבני. צילום: איציק אדרי, דוברות קדימה. Flickr

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, נפגשה פעמיים בחודש האחרון עם הרב יאשיהו פינטו בביתו באשדוד, בניסיון לשנות את תדמיתה האנטי-חרדית.

חיים לוינסון כותב ב"הארץ", שבפגישות עם הרב הפופולרי אמרה לבני: "המציאות האמיתית היא שיש לי זיקה עמוקה למסורת שראיתי בבית הורי. היהדות היא חלק מהישראליות שלי. יש מי שמנסה לשנות את המציאות הזאת". פינטו השיב: "היהדות אינה נחלתה של אף מפלגה. יש לעשות הכל להפריד דת מפוליטיקה".

הרב פינטו, בן 38, מרבה לנסוע בקו אשדוד-מנהטן ומנהל עמותת חסד, "שובה ישראל", המסייעת בחלוקת מזון לנזקקים. בחצרו מתקבצים אלפי אנשים. על באי ביתו נמנים השרים ישראל כץ ומשה כחלון ואנשי העסקים ג'קי בן זקן ואילן בן-דב.

במאי 2010 אמרה לבני, כי היא מוכנה לחבור לליכוד כדי לעצור את הסחטנות החרדית

פינטו מוביל קו תורני המתנגד לפוליטיזציה של הדת ולחלוקת קמיעות.

לבני נפגשה עם הרב פינטו בעקבות התבטאויות שלה בעבר. במאי 2010 אמרה לבני, כי היא מוכנה לחבור לליכוד כדי לעצור את הסחטנות החרדית. יריבה בקדימה, שאול מופז, הגיב בראיון לעיתון חרדי שבו אמר: "זה נהיה טרנד – מתקפה על חרדים. מתנהל קמפיין שנאה נגד חרדים. אני נגד הקמפיין הזה. קראתי כמה מהאמירות של לבני. אני לא יכול לומר שאני מסכים לזה".

דוברה של לבני מסר כי היא פגשה את הרב פינטו בעקבות בקשה של הרב.

 לידיעה ב"הארץ"



איך תוכל לפעול?