החזרה בתשובה באוטובוס

צעיר מחב"ד הטיף לנוסעי אגד, הנהג שתק

בנסיעה מכפר סבא לתל אביב שכנע איש חב"ד את הנוסעים להניח תפילין. עידו קינן כותב בבלוג "חדר 404", שלפי דובר אגד הנהג מנוע מלהתערב

צעיר חרדי משכנע להניח תפילין באוטובוס. צילום'' עידו קינן (פורסם לראשונה במוסף ''הארץ'')צעיר חרדי משכנע להניח תפילין באוטובוס. צילום: עידו קינן (פורסם לראשונה במוסף ''הארץ'')

נוסעים בקו 567 של אגד, שנוסע מכפר סבא לתל אביב, נתקלו לאחרונה בצעיר חרדי שסיפר להם משל, שממנו היו אמורים להסיק כי אלוהים שומר על בני האדם, אף שאלה אינם שומרים את חוקותיו. לאחר שסיים את המשל, פנה הצעיר לגברים שבין הנוסעים והציע להם להניח תפילין.

עידו קינן כותב בבלוג "חדר 404", כי הנהג לא התערב. הצעיר, התברר, הוא חסיד חב"ד בשם יהושע, שהחליט להפיץ את תורתו של הרבי מלובביץ' גם בתחבורה הציבורית. דובר אגד, רון רטנר, אמר לקינן כי לא שמע על פעילות כזאת בקו זה והוסיף שאין לאגד עילה לפעול בנושא. “כל עוד לא הופר החוק או הסדר הציבורי, דהיינו נוסעים מנוסעי האוטובוס לא חשו שהוא כפייתי או מאיים ודרשו ממנו במפגיע להפסיק, נהג

הצעיר החב"דניק אמר כי הוא נוהג לבקש רשות מהנהג להפיץ את תורתו, אבל ממילא איש מהנוסעים לא מחה או התלונן

האוטובוס מנוע מלהתערב בנעשה", אמר רטנר.

דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה, אמר: “למשרד התחבורה לא ידוע על המקרה. במידה ותתקבל תלונה בנושא נתייחס אליה ונפעל בהתאם”.

הצעיר החב"דניק אמר לקינן כי הוא נוהג לבקש רשות מהנהג כדי להפיץ את תורתו. קינן עצמו לא ראה בקשה כזאת. עם זאת, איש מהנוסעים לא מחה או התלונן. אוטובוס הוא מקום ציבורי, אומר רטנר. האם מכך עולה שמותר להאזין למוזיקה בקול רם באוטובוס? לא, מסביר רטנר: “אין תקנה לגבי קריאה בקול רם של ספר תהילים או לחלופין הנחת תפילין תוך כדי נסיעה. יש תקנות שנוגעות לשמיעת רדיו בקול רם. אסור להדליק רדיו באוטובוס למעט הרדיו של האוטובוס, אלא אם אתה משתמש באוזניות".

לפוסט המלאאיך תוכל לפעול?