לא מקדם הידברות

משה ליאון מוביל מאבק נגד הקרנת סרטים בשבת

ליאון, שהתמודד על ראשות עיריית ירושלים ב-2013, אומר כי החלטת המינהל הקהילתי בקרית יובל להקרין סרטים בשבת היא הפרה של הסטטוס-קוו

מועמד הליכוד ביתנו לראשות עיריית ירושלים משה ליאון בהרמת כוסית עם פעילי המטה שלו לרגל ראש השנה 01-09-2013. צילום: פלאש 90משה ליאון, כשהתמודד על ראשות עיריית ירושלים ב-2013. צילום: פלאש 90

האחראי על המינהלים הקהילתיים בעיריית ירושלים, משה ליאון, יוצא נגד החלטת המינהל הקהילתי בקרית יובל, שאישר הקרנת סרטים בשבת בשכונה. לטענת ליאון, שהתמודד על ראשות עיריית ירושלים מטעם "הליכוד ביתנו" ב-2013 והפסיד לניר ברקת, ההחלטה היא הפרה של הסטטוס-קוו בקרית יובל.

"בימים האחרונים הגיעה לידי תוכנית האירועים לחורף במינהל הקהילתי יובלים שבניהולכם. התוכנית כוללת הקרנת סרטים בתשלום בשבת במבנה שבשימוש המינהל הקהילתי", כתב ליאון לראשי המינהל הקהילתי. לדבריו, "הקרנת סרטים בתשלום בשבת במבנה שבשימוש המינהל הקהילתי נחשבת להפרה ברורה של הסטטוס-קוו".

לפי "כיכר השבת", ליאון דורש מהנהלת המינהל לבטל את ההחלטה ומביע תקווה כי יגיעו לפתרון מוסכם.

הקרנת סרטים – פעולת תרבות עם חילול שבת, מנוגדת חד משמעית לעמדת המחוז והחברה למתנ"סים

לעמדתו של ליאון מצטרף יולי בן לביא, מנהל מחוז ירושלים בחברה למתנ"סים. "הפעולה הנ"ל של הקרנת סרטים – פעולת תרבות עם חילול שבת, מנוגדת חד משמעית לעמדת המחוז והחברה למתנ"סים ואינן מקדמת את תהליכי ההידברות והסובלנות בקהילה", כתב בן לביא למינהל הקהילתי. "ניתן לקיים פעילויות שבקונסנזוס – סטטוס-קוו ובהסכמה, כמו שבת תרבות או הפעלות למשפחות עם ילדים וצעירים במרחבים הציבוריים, ללא חילול שבת פגיעה ברגשות הזולת".

יחיאל לוי, מנהל המינהל בקרית יובל, אמר: "ההקרנה תיעשה בחינם. יש החלטה של ההנהלה שמאפשרת פתיחת פעילות בשבת ואני המנהל שצריך לבצע אותה".

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?