בשורה מעשית

חולדאי: תחבורה ציבורית בשבת בתמורה לסגירת הקניונים

ראש עיריית תל אביב-יפו הציע בכנסת לגבש אמנה חברתית להסדרת המסחר והתחבורה בשבת

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. צילום: Deror avi, wikimediaראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. צילום: Deror avi, wikimedia

רון חולדאי מציע לגבש אמנה חברתית להסדרת פעילות המסחר והתחבורה בשבת בתל אביב-יפו. על פי הצעתו של ראש העירייה, בשבת לא תותר הפעלת קניונים, ובתמורה תופעל תחבורה ציבורית מוגבלת.

"ההצעה שלי היא לפעול באומץ – לבחון את המצב הקיים ולגבש אמנה חברתית שבה נסכים שבשבת לא יתקיים מסחר ואפילו הקניונים יהיו סגורים, אבל מנגד יותרו תחבורה ציבורית ושירותי קיוסקים ומרכולים במתכונת שבת", אמר חולדאי. "כך נדאג שהשבת באמת יהיה יום מנוחה לכולם, שיוקדש לבילוי, תרבות ופנאי. הדבר עדיף, לטעמי, מתרבות הקניות שהתפתחה כאן בשבתות".

חולדאי אמר את הדברים בכנסת, בכינוס של השדולה להתחדשות יהודית בראשות חברי הכנסת אלעזר שטרן מיש עתיד

כך נדאג שהשבת באמת יהיה יום מנוחה לכולם, שיוקדש לבילוי, תרבות ופנאי

ורחל עזריה מכולנו.

לדבריו, "איזון כזה ראוי ונכון והוא משקף גם את הערכים 'התל אביביים'. אבותיה המייסדים ופרנסיה של תל אביב ידעו לאורך כל הדורות ליצור בה הוויה יהודית-עברית חדשה, בתמהיל המתאים עצמו לרוח התקופה".

"מעריב" מדווח כי ראש העירייה ציין ש"לצד התפילות בבתי הכנסת בשבת יוסד 'עונג שבת' של ביאליק. הותרה פתיחת בתי הקפה, התיאטרונים ובתי הקולנוע וסופקו שירותי הצלה בחוף הים".

לדבריו, שאלת המסחר בשבת אינה סוגיה תל אביבית. לכן, אמר חולדאי, "הבשורה צריכה לצאת מפה – מכנסת ישראל – שראוי ונכון שתקיים דיון אמיתי ומעשי לטובת כלל הציבור".

לידיעה ב"מעריב"איך תוכל לפעול?