מלחמת מחזירים בתשובה

המחזיר בתשובה הרב זמיר כהן הותקף בתל אביב

בימים האחרונים הוחרפו היחסים בינו לבין הרב אמנון יצחק. אנשיו של הרב יצחק מכחישים קשר לתקיפה

אמנון יצחק. צילום: משה הלוי, ויקיפדיהאמנון יצחק. צילום: משה הלוי, ויקיפדיה

הרב זמיר כהן, מגדולי המחזירים בתשובה ונשיא ארגון הידברות, הותקף הלילה בתל אביב. הרב כהן דיבר בבית הכנסת היכל דוד, שבראשו עומד הרב משה מאיה, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס. כשהרב כהן סיים לשאת את דבריו פרצו לבית הכנסת חמישה גברים ותקפו אותו ואת מלוויו. תלמידיו של הרב הבריחו אותו לרכבו. לפי "כיכר השבת", גם הרכב הותקף ונזק נגרם לשמשה.

אחד מעוזריו של הרב נפצע, לדבריו לאחר שקסדת אופנוע הוטחה בראשו. גם משקפיו נשברו. המשטרה הוזעקה למקום ועצרה את התוקפים. העוזר שנפצע הגיע לתחנת המשטרה והגיש תלונה נגד התוקפים.

מקורביו של הרב זמיר כהן טוענים כי התוקפים הם אנשיו של המחזיר בתשובה הרב אמנון יצחק. לטענתם, אנשיו של הרב

הרב כהן קרא שלא להאזין לשיעוריו של הרב יצחק. הרב יצחק הטיח בו האשמות וקרא לו בשמות גנאי

יצחק הושפעו מסרטונים שבהם הוא תקף את הרב זמיר.

בימים האחרונים הוחרפו היחסים בין שני המחזירים בתשובה. הרב כהן קרא שלא להאזין לשיעוריו של הרב יצחק. הרב יצחק הטיח בו האשמות וקרא לו בשמות גנאי.

מארגון הידברות נמסר: "התקיפה האלימה והברברית הגיעה לאחר כמה ימים שבהם תקף אמנון יצחק את הרב זמיר כהן באופן ברוטלי ומשולל כל רסן, בהמשך למתקפותיו בשנים האחרונות כלפי גדולי ישראל. הסתה זו עודדה מן הסתם גורמים עברייניים שהאמינו לדברים השקריים שהופצו, ואת תוצאותיה המצערות ראינו אמש".

מטעמו של הרב אמנון יצחק נמסר בתגובה: "אנו בוחלים בכל אלימות ואין שום קשר אלינו לעניין זה, מן הסתם יתברר שהמתלוננים תקפו את המותקפים".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?