כל יהודי רצוי

נתניהו הבטיח סיוע לקהילות רפורמיות. החרדים זועמים

בנאום לפני הפדרציות היהודיות בארצות הברית אמר כי הממשלה והסוכנות יפעלו לחיזוק קהילות לא אורתודוקסיות. ליצמן: ההבטחות נוגדות את ההסכם הקואליציוני

צוות המשא ומתן הקואליציוני של יהדות התורה חברי הכנסת משה גפני יעקב ליצמן ומאיר פרוש בפגישה עם צוות המשא ומתן של הליכוד בכנסת 26.03.2015. צילום: יונתן סינדל פלאש 90חברי הכנסת משה גפני, יעקב ליצמן ומאיר פרוש מיהדות התורה עם צוות המשא ומתן של הליכוד. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התחייב אתמול לחזק קהילות לא אורתודוקסיות בישראל. "בפעם הראשונה ממשלת ישראל והסוכנות היהודית ישקיעו ויחזקו את הקהילות הרפורמיות והקונסרבטיביות בתוך מדינת ישראל", הבטיח נתניהו בנאום שנשא לפני הפדרציות היהודיות בארצות הברית. ראש הממשלה הוסיף: "כל יהודי צריך להרגיש שהכותל שייך לו וכל יהודי צריך להרגיש רצוי בישראל".

הדברים עוררו זעם במפלגות החרדיות. אתר "קוקר" מדווח ששר הבריאות, יעקב ליצמן מיהדות התורה, אמר כי הבטחותיו של נתניהו נוגדות את ההסכם הקואליציוני. "דברי ראש הממשלה בעד הרפורמים פוגעים בנו ונוגדים במפורש את ההסכם הקואליציוני שנחתם אתנו", אמר ליצמן.

שר הבריאות הוסיף כי יהדות התורה תעשה הכל כדי שהתחייבותו של נתניהו לא תמומש. "לאורך הדורות ידענו כי הרפורמים

גפני: הרפורמים תוקעים סכין בתורת ישראל. מה שנתניהו אמר חמור מאוד

והקונסרבטיבים קורעים את העם היהודי ואסור לתת להם יד לפגיעה בתורת ישראל. חבל שראש הממשלה נתן להם ביטוי", אמר.

חבר מפלגתו של ליצמן, יו"ר ועדת הכספים משה גפני, אמר כי מדובר באמירה חמורה וכי מיד בשובו של ראש הממשלה ידרוש ממנו הבהרות. "הרפורמים תוקעים סכין בתורת ישראל. מה שנתניהו אמר חמור מאוד", אמר גפני.

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ בן יואב בן צור, אמר: "עמדת היהדות הנאמנה בנוגע לתנועה הרפורמית ידועה והיא מתנגדת לדרכה מכל וכל. עמדה זו לא תשתנה״.

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?