מתוקף חוקי העזר

קנס של 730 שקל לגלידרייה ביבנה שנפתחה בשבת

בעליה של גלידריית גולדה פתח אותה לראשונה בשבת. פקח של העירייה רשם דו"ח ועורר מחאה

רחוב ביבנה. צילום: Ori~, wikipediaרחוב ביבנה (צילום אילוסטרציה). צילום: Ori~, wikipedia

פקחים של עיריית יבנה הטילו ביום שישי קנס של 730 שקל על גלידרייה בעיר, שהיתה פתוחה בשעות הערב באותו יום. בעקבות הטלת הקנס פרסם תושב העיר פוסט בפייסבוק, שמשך עשרות תושבים להפגנת תמיכה בגלידרייה.

גלידריית גולדה, שפועלת במרכז מסחרי בשכונה הירוקה ביבנה, היתה פתוחה לראשונה בסוף השבוע האחרון. אלון כץ, שהיה במקום בזמן שפקח רשם דו"ח לבעלי הגלידרייה, קרא בפייסבוק "לכל מי שאכפת לו ורוצה שעסקים ייתנו שירות גם בשבת להגיע, לקנות גלידה, להצביע ברגליים ולהראות לבתי העסק שכדאי להיות פתוחים בשבת". זמן קצר לאחר פרסום הפוסט הגיעו עשרות תושבים לגלידרייה, כדי להביע תמיכה בבעליה.

כץ אמר ל-ynet: "בעיר לא קיימים עסקים שפתוחים בשישי, מעבר לחנויות נוחות. אנחנו מחפשים לחיות בשלווה וללא אינטריגות,

בעלי גלידריית גולדה: אני מקווה לפתוח שבעה ימים בשבוע, חוץ מאשר בחגי ישראל

אבל שלא יחליטו בשבילנו מה אנחנו עושים".

אילן, בעלי גלידריית גולדה, אמר: "הובטח לנו שהמתחם יהיה פתוח גם בשבת. אני מקווה לפתוח שבעה ימים בשבוע, חוץ מאשר בחגי ישראל. באתי לתרום לעיר ואני לא חושב שבגלל קומץ דתיים אני אמור לסגור את העסק".

מעיריית יבנה נמסר: "התפתחותה המבורכת של העיר והשינויים הדמוגרפיים שמתחוללים בה אינם מחייבים בהכרח שינוי במרקם החיים ובצביונה הייחודי והיפה של העיר, המבוסס על כבוד הדדי, סובלנות וקבלת האחר. בעיר מתקיים זה שנים סטטוס-קוו אשר ניתן לשנותו באופן חלקי בלבד, בהתאם לצרכים, מתוך הבנה של כלל הצדדים, דבר אשר ראש העיר עוסק בו. הפיקוח העירוני פועל מתוקף חוקי העזר העירוניים".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?