כפייה באוויר

לדרישת חרדים, הופסקה הקרנת סרט בטיסת אל-על

לאחר שנוסע מחה על הפסקת ההקרנה, הדיילת השיבה שבמטוס יש רוב חרדי ו"מדיניות החברה היא לא לפגוע בהם"

מטוס של אל-על. צילום: Drewski2112, fotopedia מטוס של אל-על (צילום אילוסטרציה). צילום: Drewski2112, fotopedia

עשרים דקות לאחר שהחלה, הופסקה הקרנת סרט בטיסת אל-על ממוסקבה לנמל התעופה בן-גוריון.אחד הנוסעים, בצלאל אבנון מרמת גן, שאל את הדיילת מדוע הופסקה הקרנת הסרט. הדיילת השיבה, "ישנו רוב חרדי במטוס ובמקרים כאלו מדיניות החברה היא לא לפגוע בהם".

אבנון אמר ל-ynet כי פנה גם למנהלת השירות והיא חזרה על דברי הדיילת – מכיוון שיש רוב חרדי בטיסה, לא מקרינים בה סרטים. "אמרתי לה שיש טיסות מיוחדות לחרדים, אבל הטיסה הזו היא טיסה רגילה ואין סיבה למנוע את שירות הבידור מהנוסעים ששילמו בעדו".

לדבריו, הוא עצמו חובש כיפה, אבל רצה להמשיך לצפות בסרט. "אמרתי שיש עוד נוסעים שהיא עשויה לחשוב שהם חרדים, אבל גם הם מעוניינים בהמשך ההקרנה. אם היא רוצה לקיים את מדיניות החברה, אי פגיעה בחרדים, היא צריכה לעשות משאל בין כל הנוסעים ולוודא שהרוב באמת לא מעוניין בהקרנה". אבנון אמר שמנהלת

מיקי גיצין: יש מגמה שהולכת ומתפשטת, שבה המרחב הציבורי נשלט על ידי מיעוט ומונע מהרוב לחיות את חייהם

השירות הוסיפה שקברניט הטיסה החליט להפסיק את ההקרנה ולא לחדש אותה – ככל הנראה בעקבות דרישה של כמה נוסעים שלא יוקרנו סרטים.

מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית", אמר בתגובה: "במקרה הטוב מדובר פה בהתנהלות בריונית של יחידים, שמנסים לכפות את אורח חייהם על הכלל. לצערי הרב, יש כאן מגמה שרק הולכת ומתפשטת בציבוריות הישראלית שבה המרחב הציבורי נשלט על ידי מיעוט ומונע מהרוב לחיות את חייהם, בין אם זה תחבורה ציבורית בשבת, עסקים שפועלים בשבת וכיוצא בזה".

מאל-על נמסר בתגובה: "עבודת אנשי צוות האוויר מורכבת ממתן שירות לכל הנוסעים באשר הם. אנו מצרים על המקרה שאינו משקף כלל ועיקר את מדיניות החברה ובודקים את נסיבותיו במטרה לפעול למניעת הישנותם של מקרים דומים".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?