שיישבו וישתתפו

נשים נכללו לראשונה בסיעת ש"ס בקונגרס הציוני

כשליש מחברי סיעת ש"ס, שהצטרפה לקונגרס הציוני לפני חמש שנים, היו נשים

מייסדת המכללה החרדית עדינה בר שלום, בתו של מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף בביקור אצל אביה החולה בהדסה עין כרם. 23-09-2013. צילום: פלאש 90עדינה בר שלום, ראש מועצת הנשים של ש"ס. צילום: פלאש 90

בכינוס האחרון של הקונגרס הציוני העולמי, שנערך בירושלים בשבוע שעבר, השתתפה סיעת ש"ס תחת השם "אוהבי ציון". לראשונה נכללו נשים בין 17 נציגי ש"ס – שהצטרפה לקונגרס הציוני לפני חמש שנים. אחת הנציגות בסיעת ש"ס היא מסניף של ש"ס בארצות הברית והנשים האחרות בסיעה הן ישראליות.

נציגת ש"ס מארה"ב, הרבנית אליס עבאדי, נאמה מול חברי הקונגרס. עבאדי מלמדת יהדות בבית הכנסת אדמונד ספרא במנהטן. היא למדה בתיכון לבנות דתיות "פלך" ומעורבת בארגונים ציוניים דתיים כמו בני עקיבא, אמי"ת ואמונה

חבר הכנסת יואב בן צור מש"ס ציין שחוקת המפלגה מחייבת ששליש מנציגיה במוסדות שונים יהיו נשים. כשנשאל אם מועצת חכמי התורה אישרה את שילוב הנשים בסיעה אמר בן צור:

ח"כ בן צור: הקונגרס זה לא ייצוגי. זה לא דומה לשילוב נשים בכנסת, שם צריך להיחשף

"כן, אך זה לא שינוי מגמה. יש לנו נשים בדירקטוריונים ויש לנו נשים עובדות. הקונגרס הוא לא הכנסת, זה לא ייצוגי, זה משהו של שלושה ימים ואז זה מתפזר. לכן זה לא דומה לשילוב נשים בכנסת, שם צריך להיחשף. אני חושב שהחשיפה הזו לא צנועה, 'כל כבודה בת מלך פנימה'. במקרה של הקונגרס – שיישבו וישתתפו".

במערכת הבחירות האחרונה, מציין nrg, היתה דרישה ברורה לשילוב נשים ברשימת המפלגה לכנסת. לבסוף הוקמה מועצת נשים בש"ס ובראשה עומדת עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל. .

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?