הקב"ה לבדו יושיע

רב חרדי בכיר: עבודה עם חילונים מזיקה מאוד

הרב משה שטרנבוך, ראב"ד העדה החרדית, הזהיר מיציאת חרדים לשוק העבודה והזהיר מקניית רצועות תפילין פסולות

הרב משה שטרנבוך מבד''צ העדה החרדית, עם בנו אשר. צילום: בייגל, ויקיפדיההרב משה שטרנבוך מבד''צ העדה החרדית, עם בנו אשר. צילום: בייגל, ויקיפדיה

הרב משה שטרנבוך, ראש אב בית הדין של העדה החרדית בירושלים, יצא בשבוע שעבר נגד שילוב חרדים בשוק העבודה. "לדאבוננו ישנם אנשים ונשים שמתפתים לעבוד יחד עם חופשיים תמורת משכורת גבוהה, ואינם יודעים שאפילו רק המגע עם הרשעים כשלעצמו כבר מזיק מאוד", אמר שטרנבוך.

הרב שטרנבוך גם התייחס למצב הביטחוני. "בזמננו יש שבוטחים לשווא באומות העולם, שלא ירעו לנו, אבל באמת אין מקום לבטוח בהם, כי הם מסוגלים לכל דבר שהרי אין להם יראת שמים. יש לנו לסמוך רק על הקב"ה לבדו, שהוא באמת יכול להושיע אותנו", אמר.

לדאבוננו ישנם אנשים ונשים שמתפתים לעבוד יחד עם חופשיים תמורת משכורת גבוהה

לפי "כיכר השבת", הוא מחה נגד קבורה בקומות שהונהגה לאחרונה בכמה בתי עלמין, וקבע כי מכיוון שבכתבים קדומים מבואר שיש לקבור מתים בקרקע, צריך לדאוג לקבורת נפטרים באדמה.

הרב שטרנבוך התייחס גם למכירת רצועות תפילין פסולות בשנה האחרונה. לדבריו, אנשים שקנו תפילין בשנה האחרונה צריכים לוודא שהרצועות כשרות. "כבר נתפרסם פסק הבד"ץ בעיר הקודש ושאר הרבנים בארץ ובגולה שהם פסולים לגמרי, ומצווה רבה לפרסם העניין בכל תפוצות ישראל, כי רבים נכשלו וביטלו לדאבוננו מצוות תפילין", אמר.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?