שדרוג מיותר

אין לו מקום בממשלה

יעקב ליצמן לא היה צריך להיות שר, משום שזאת בעיה ערכית קשה לממשלה ולכלל החברה, כותב סמנכ"ל חדו"ש שחר אילן

סגן השר במשרד הבריאות, יעקב ליצמן מאגודת ישראל מקבל חיסון. ירושלים 04.01.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90סגן השר במשרד הבריאות, יעקב ליצמן, מקבל חיסון.צילום: אביר סולטן, פלאש 90

לא. יעקב ליצמן לא צריך להיות שר, ויהדות התורה לא צריכה להיות חברה בקואליציה. השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו היא איך קורה שמפלגה לא ציונית, שלא מוכנה לקחת תפקידי שר ובג"ץ צריך להכריח אותה, בכלל צורפה לקואליציה?

ועוד שאלה: איך קורה שהמפלגה הזאת נחשבת בעיני המפלגות המרכיבות את הממשלה הלאומית לשותפה טבעית? ומה זה אומר על הלאומיות שלהן? ושל הממשלה?

הרבה צביעות יש בעמדה של יהדות התורה, שלא מוכנה לקחת תפקידי שרים אבל דורשת את תפקיד יו"ר ועדת הכספים כתנאי לחברות בקואליציה. כלומר, היא לא מוכנה לקחת אחריות לפעולות, אבל דורשת אחריות לכסף. והרי ברור שיו"ר ועדת הכספים משה גפני, האיש שיושב על ברז מיליארדי השקלים, אחראי למיליארדי העבירות על ההלכה שמבצעת מדינת ישראל הרבה יותר מרוב השרים.

יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, אחראי למיליארדי העבירות על ההלכה שמבצעת מדינת ישראל הרבה יותר מרוב השרים

האמירה הזאת: ועדת הכספים כן, שרים לא, משקפת את המדיניות האמיתית של יהדות התורה – אנו באנו לפוליטיקה כדי להביא כספים למוסדות שלנו. שום אחריות לכלל ישראל.

וכן, זה נכון שהיהדות החרדית עוברת תהליך של ישראליזציה. אבל ראשי המפלגה הם האויבים העיקריים של התהליך הזה. הם אלה שעושים הכל כדי לעכב אותו, להזרים עוד כספים למימון אברכי כוללים שלא יעבדו ולמימון חינוך בלי ליבה. העובדה שכל בכירי הכלכלנים מסכימים שזה מסכן את עתיד המשק והמדינה ממש לא מעניינת אותם.

לכן ליצמן לא צריך להיות שר בממשלת ישראל. לא בגלל שזו בעיה ערכית מבחינתו, אלא משום שזו היתה צריכה להיות בעיה ערכית קשה מבחינתנו.

המאמר פורסם במקור באתר "ערוץ 7" ובעיתון "בשבע"איך תוכל לפעול?