רדיו לגברים בלבד

מכתב ליועץ המשפטי: אין נשים בתחנת "קול ברמה"

האגודה לזכות הציבור לדעת טוענת במכתב לרשות השנייה, כי זו מדיניותה המוצהרת של התחנה החרדית

קול ברמה. צילום: zeevveez, flickrקול ברמה. צילום: zeevveez, flickr

תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" אינה מעלה נשים לשידור, כמדיניות מוצהרת. האגודה לזכות הציבור לדעת פנתה השבוע בעניין זה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. יו"ר האגודה, פרופ' אלי פולק, כתב לווינשטיין כי מדובר באפליה אסורה, המנוגדת לזכויות יסוד.

אופיר בר זוהר כותב ב"TheMarker", כי פולק מציין שהאגודה פנתה בעניין זה בסוף 2010 לרשות השנייה, שהיא הגוף המפקח על הרדיו האזורי, אך הפנייה לא הועילה. ב"כיכר השבת" מציינים כי פולק הוסיף, "מציאות זו, של הדרת נשים הינה בלתי נסבלת בעידן המודרני. אין זה גוף שידור פרטי, אלא תחנת רדיו בזיכיון של המדינה וככזו אינה יכולה לפעול בניגוד לזכויות יסוד, ערכים ונורמות המתקיימות בה".

המכתב נשלח גם לשר התקשורת, משה כחלון, וליו"ר מועצת הרשות השנייה, אילן אבישר, ולמבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס. באתר "בחדרי חדרים" מוסיפים כי במכתב נאמר: "ההוראה חלה גם ביחס לחברות כנסת ובעלות תפקיד ציבורי. בתוכניות

ההוראה חלה גם על חברות כנסת ובעלות תפקיד ציבורי. בתוכניות ילדים עולים לשידור רק בנים. בנות מתבקשות לשלוח פקס

ילדים עולים לשידור רק בנים. בנות מתבקשות לשלוח פקס למערכת". עידן יוסף מ"News1" מציין כי התחנה החרדית "רדיו קול חי" מאפשרת לנשים לשדר ולעלות לשידור.

"קול ברמה" הוקמה בתחילת 2009. התחנה, המזוהה עם ש"ס, נועדה לאפשר שידורי רדיו לציבור החרדי שעד אז האזין לתחנות פירטיות. לפי המכתב, "קול ברמה" משמשת שופרה של ש"ס. לאחרונה, טוענים ב"לדעת", קיימה התחנה יום שידורים מיוחד שרובו ככולו היה לטובת שר הפנים, אלי ישי. בתחנה טענו כי ישי הותקף ציבורית שלא בצדק.

אגודת "לדעת" קובלת גם על מה שהגדירה התבטאויות אנטי-ציוניות. היא מזכירה כי כבר בעבר נבחנה התחנה על ידי הרשות השנייה, בעקבות התנהלות לא נאותה בשידורי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות. תחנת הרדיו מסרה בתגובה: "רדיו 'קול ברמה' פעל, פועל וימשיך לפעול בהתאם להתחייבויותיו במכרז לרשות השנייה".

לידיעה ב"TheMarker"

לידיעה ב"News1"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?