נבואה לשוטים

הרב עמאר על המקובלים: נביאי שקר

הרב הראשי הספרדי יוצא נגד מקובלים המייעצים לאנשי עסקים: הם נופלים בעבירות חמורות

הרב שלמה עמאר. צילום: איציק אדרי, wikipediaהרב שלמה עמאר. צילום: איציק אדרי, wikipedia

הרב הראשי, שלמה עמאר, יוצא נגד מקובלים המייעצים לאנשי עסקים, שמייחסים לעצמם כוחות נבואה על-טבעיים. בתוכנית ששודרה בתחנת הרדיו "קול חי" אמר עמאר: "אלו דברים של הבל שאין בו ממש, אין בו לא קדושה ולא טהרה, אלא דברי הבל ואחיזת עיניים".

מוטי לוי מדווח בוואלה, כי הדברים נאמרו בתוכנית שעסקה במקובל הרב ניר בן ארצי ובייעוץ שהוא מעניק לאנשי הקהילה העסקית. קובי נחשוני מ-ynet מציין, כי בחודשים האחרונים מעורר הרב בן ארצי התעניינות רבה. חסידיו טוענים כי הוא חזה את רעידת האדמה והצונאמי ביפן, את ההפיכות בעולם הערבי ואירועים מרכזיים אחרים בעולם.

הרב עמאר קרא לציבור להתרחק ממקובלים ומ"באבות" כאלה. בתוכנית הרדיו הזכיר הרב עמאר, כי כבר בתקופת הנביאים פעלו נביאי הבעל, שלדבריו "הציגו את עצמם כאילו הם מתנבאים,

יש אנשים שיושבים ומקבלים בתור וכל הבא יכולים לומר לו מה שהיה או לא היה. אלה ודאי נביאי השקר במלוא מובן המלה, טועים ומטעים, רחוקים מתורה מאוד ואין בהם יראת שמים

והם שיטו את העם והטעו את העם ולפעמים הביאו את העם לעניינים חמורים ביותר".

הוא הוסיף: "יש בימינו אנשים שיושבים ומקבלים בתור וכל הבא יכולים לומר לו מה שהיה או לא היה. אלה ודאי נביאי השקר במלוא מובן המלה, טועים ומטעים, רובם רחוקים מתורה מאוד ואין בהם יראת שמים ואני אישית יודע שחלק גדול מהם ודומיהם שעושים עצמם מתנבאים נופלים בעבירות חמורות מאוד".

את העבירות שהוא מייחס למקובלים למיניהם תיאר הרב עמאר כך: "זה מתחיל בפשיעה של גזילת ממון, כשמרמים את האנשים שלוקחים את ממונם שלא כדין. אחר כך באות תאוות אחרות, תאוות הכבוד, ואחרי זה כמעט כולם נופלים גם בתאוות חמורות ובזויות, רחמנא ליצלן, וגורמים אסונות נוראיים בעולם. כל שומר נפשו ירחק מכל סוגים האלה".

לידיעה בוואלה

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?