גרוסמן נגד מרגי

באלעד נפתח "מלשינון" לחשיפת מינויים של ש"ס

"כיכר השבת": חבר מועצת העיר, עו"ד שמואל גרוסמן, פתח אתר כדי לאפשר לציבור למסור מידע על מינויים פוליטיים של ש"ס ועל שחיתות במועצות דתיות

השר לשירותי דת, יעקב מרגי. 24.10.07. צילום: מיכל פטאל, פלאש 90השר לשירותי דת, יעקב מרגי. 24.10.07. צילום: מיכל פטאל, פלאש 90

עורך הדין שמואל גרוסמן, חבר מועצת העיר אלעד, השיק לאחרונה אתר מיוחד, שיעדו העיקרי הוא מתן אפשרות לציבור למסור מידע על מינויים פוליטיים של ש"ס ועל שחיתות במועצות דתיות בערים שונות בישראל. יוסי וייס מ"כיכר השבת" כותב, כי האתר הוקם על ידי גוף המכונה "הוועדה הציבורית לבדיקת מינויים פוליטיים במועצות הדתיות, בפיקוח עו"ד שמואל גרוסמן".

האתר נפתח בעקבות הודעתו של שר הדתות, יעקב מרגי מש"ס, על מינוי מועצה דתית באלעד. מרגי מינה את המועצה למרות ההתנגדות הנחרצת למהלך מצדם של רבנים מרכזיים רבים, ובראשם הרב יוסף שלום אלישיב, הרב אהרן יהודה לייב שטינמן והגר"ש ואזנר. אלה ואחרים חתמו על מסמך נגד מינוי מועצות דתיות באלעד ובמודיעין עילית.

עו"ד שמואל גרוסמן הוא אחיינו של רב העיר - הגרש"ז גרוסמן - המתנגד נחרצות להקמת המועצה הדתית בנימוק ש"מדובר בהרס הדת, שנעשה אך ורק למען מינויים פוליטיים, ולא לטובת שירותי הדת בעיר". לטענת עו"ד גרוסמן, מרגי מינה את המועצה בתיאום

גרוסמן טוען כי השר פעל "על מנת שיהיה רשאי להקים ולבחור הרכב למועצה דתית באלעד, וכפועל יוצא לשלוט על מינוי ראש מועצה דתית – שכמובן יהיה מינוי פוליטי של איש ש"ס"

בלתי חוקי עם ראש העיר, כדי להביא למינויו של איש ש"ס.

במכתב ששלח למרגי טוען גרוסמן, בין השאר, כי השר פעל "על מנת שיהיה רשאי להקים ולבחור הרכב למועצה דתית באלעד, וכפועל יוצא לשלוט על מינוי ראש מועצה דתית – שכמובן יהיה מינוי פוליטי של איש ש"ס".

אתר ה"מלשינון" נועד לא רק לאיים על מרגי ולהרתיע אותו מהמשך המהלך למינוי של המועצה הדתית באלעד, נכתב ב"כיכר השבת". האתר נועד גם לאיסוף חומר שישמש, ככל הנראה בקרוב, בעתירה לבג"ץ שתוגש נגד הקמת המועצה. לדברי עו"ד גרוסמן, העתירה תופנה לא רק נגד המועצה הדתית באלעד, אלא גם נגד כל המינויים הפוליטיים במועצות הדתיות בארץ.

אלון נוריאל, יועץ התקשורת של השר מרגי, מסר בתגובה ל"כיכר השבת: "כל המהלכים להקמת המועצה הדתית מתואמים ומוסכמים על הרבנים. השר התחייב בעבר והיום שכל הליך הבחירה יעשה כדת וכדין בשקיפות מלאה".

לכתבה המלאה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?