שיער במזוודה

בנו של רב ניסה להבריח שיער לפיאות

המוכסים בנתב"ג מצאו 10 ק"ג שיער במטען שהביא עמו נוסע חרדי שחזר מברזיל

חנות פאות בירושלים, צילום: Simply Boaz, flickrחנות פאות בירושלים, צילום: Simply Boaz, flickr

בנו של רב מאזור ירושלים נתפס בנתב"ג, כשניסה להבריח ארצה שתי מזוודות מלאות שיער אדם. השיער, שמשקלו הגיע לעשרה ק"ג, אמור היה לשמש להכנת פיאות מלאכותיות לנשים.

ב"TheMarker" דווח, כי הנוסע החרדי הגיע בטיסת אל-על מסאו פאולו שבברזיל ביום שישי, 25 במרס. הוא נעצר לבדיקה שגרתית על ידי אנשי יחידת המכס בנתב"ג, בראשותו של רפי גבאי. באתר "בחדרי חרדים" מדווחים כי הנוסע עורר חשד אצל אנשי המכס, מכיוון שהגיע עם כמה מזוודות ועבר ב"מסלול הירוק". כשפתחו המוכסים את המזוודות הם הופתעו לגלות בהן שיער אדם טבעי בכמות מסחרית, החייבת בתשלום מע"מ ביבוא.

אשר הלפרין מהאתר "לדעת" מסר כי בחקירת הנוסע התברר שהשיער נרכש בברזיל והובא לישראל ביבוא אישי, כדי שיעבור

בחקירה התברר כי קיימת תעשייה ענפה של יבוא שיער אדם, לצורך הכנת פיאות לנשים במגזר החרדי

שזירה בישראל. חוקרי המכס החרימו את השיער והטילו קנס על הנוסע. בחקירה התברר כי קיימת תעשייה ענפה של יבוא שיער אדם, לצורך הכנת פיאות לנשים במגזר החרדי.

בשוק מבחינים בשלוש רמות של איכות שיער לפיאות נשים. שיער מאירופה נחשב לאיכותי ביותר; שיער מדרום אמריקה מדורג כבעל טיב בינוני ושיער מהמזרח הרחוק מדורג בדירוג הנמוך ביותר. אף ששיער מברזיל אינו יקר, מכירתו בכמות מסחרית עשויה להניב הכנסות נאות.

לחוקרים נודע גם, שנשים עניות בברזיל מוכנות לגלח את שיער ראשן תמורת תשלום כספי וכי הן מסכימות לחזור על הפעולה כמה וכמה פעמים. מחירה של פיאה מלאכותית בשוק יכול להגיע לכמה אלפי שקלים.

לידיעה ב"TheMarker"

 לידיעה ב"לדעת"

 לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?