אברכים מקבלים יותר

החזר על צהרון – כן לתלמידי ישיבות, לא לסטודנטים

לפי ידיעה באתר News1, תקנות המשרד קובעות כי תלמידי מוסדות אקדמיים אינם זכאים להחזר, ואילו תלמידי כולל כן

ההפגנה נגד חוק האברכים בכיכר  ציון 01.11.10. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90ההפגנה נגד חוק האברכים בכיכר ציון, 01.11.10. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

על-פי תקנות משרד התמ"ת, נשים הנשואות לסטודנטים הלומדים במוסד אקדמי אינן זכאיות להחזר כספי על תשלומים לצהרונים. רק נשים הנשואות לתלמידי כולל.

איציק וולף מדווח באתר News1, כי מעיון בקריטריונים של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה מתברר כי אוכלוסיית היעד לתמיכת המשרד בכל הנוגע לצהרונים היא אמהות עובדות, שבני זוגן אינם עובדים מכיוון שהם לומדים בקורס להכשרה מקצועית בפיקוח ממשלתי, באולפן לעולים חדשים או בכולל. התקנות אינן מתייחסות כלל לנשים שבני זוגן אינם עובדים בגלל לימודים במוסד אקדמי מוכר.

האתר מביא את סיפורו של זוג, שפנה למשרד בבקשה לקבל החזר על התשלומים לצהרון. להפתעת בני הזוג, בקשתם

תקנות משרד התמ"ת אינן מתייחסות כלל לנשים שבני זוגן אינם עובדים בגלל לימודים במוסד אקדמי מוכר

נענתה בשלילה. למרבה האירוניה, הבעל היה תלמיד כולל עד לפני זמן לא רב ובני הזוג קיבלו החזר על תשלומי הצהרון בעבור שני ילדיהם הראשונים. לאחרונה עזב הבעל את הכולל והחל ללמוד במוסד אקדמי. עתה המשפחה אינה זכאית להחזר.

ממשרד התמ"ת מסרו לאתר, כי סטודנטים אכן אינם מקבלים את ההטבה שממנה נהנים אברכים. לפי המשרד, מבחני התמיכות נקבעים בכל שנת לימודים על-פי הנחיות משרד האוצר ובתיאום עם משרד התמ"ת.

מהתאחדות הסטודנטים נמסר, כי במסגרת המאבק שהיא ניהלה נגד חוק האברכים, הועלתה הדרישה לשוויון גורף בכל הנוגע למלגות ולהחזרים.

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?