לכי אחורה

שוב הוטרדה נוסעת באוטובוס הפרדה

נוסעת ישבה בחלק הקדמי של אוטובוס אגד בירושלים. נער חרדי דרש ממנה לעבור לחלק האחורי, נוסעים אחרים פגעו בה

נסיעת מחאה של פעילים נגד הדרת נשים בקו הפרדה. 01012012 צילום: מרים אלסטר, פלאש 90נסיעת מחאה של פעילים נגד הדרת נשים בקו הפרדה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אנה שולקין, תושבת שכונת גילה בירושלים, נסעה ביום ראשון בקו 36 של אגד בשכונת רמות. שולקין ישבה בחלק הקדמי של האוטובוס. מולה ישב נער חרדי, שלפתע קם ולפי תיאורה "סובב אלי את גבו, הקיש באצבעותיו כמו לכלב ואמר לי בגסות: 'לכי אחורה, זה מקומך'". לדבריה, איש מהגברים שהיו עדים לתקרית לא העיר לנער על התנהגותו.

שולקין אמרה ל-ynet שבאוטובוס לא היו מקומות ישיבה נוספים ושהיא ניסתה להסביר לנער שאין חוק האוסר עליה לשבת בחלק הקדמי. "היה חום אימים, ואולי גם בגלל הפרינציפ החלטתי שאני לא מוותרת. לאחר שסירבתי – הנער קם והחל להלהיט את ההמון הגברי, שצידד בכל מה שאמר", סיפרה.

היא ניגשה לנהג, שהבהיר לה כי מבחינה חוקית היא צודקת וזכותה לשבת בכל מקום באוטובוס. שולקין תיעדה את האירוע

סירבתי – והנער קם והחל להלהיט את ההמון הגברי, שצידד בכל מה שאמר

במצלמתה. לדבריה, הנוסעים המשיכו לפגוע בה. אחד מהם אחז בתיקים שלה, שאותם הניחה על הכיסא הסמוך, ואיים להשליך אותם על הרצפה. "לא ידעתי שהנהג חייב לעצור ולקרוא למשטרה. ראיתי שהוא מפחד מהצל של עצמו, לכן במקום לרחם על עצמי ריחמתי עליו", אמרה.

רון רטנר, דובר אגד, מסר בתגובה: "אני מגנה בשאט נפש כל גילוי של גזענות, ו/או התנהגות על רקע של כפייה דתית כזו או אחרת. לא נסבול בריונות במרחב הציבורי בכלל, ובאוטובוסים של אגד בפרט. לא נסכים לכל ניסיון השתלטות של גורמים קיצוניים, או להדרת נשים באוטובוס, כפי שחוותה המתלוננת".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?