תקיפה בחיפה

נערים חילונים הוכו, שלושה חרדים נעצרו

כעשרים חרדים תקפו, על פי החשד, קבוצה של נערים בשכונה החרדית קרית ויז'ניץ בחיפה

ציור קיר בחיפה. צילום: zeevveez, flickrציור קיר בחיפה. צילום: zeevveez, flickr

המשטרה עצרה שלושה צעירים תושבי השכונה החרדית קרית ויז'ניץ בחיפה, החשודים בתקיפה של קבוצת נערים בגיל 14-12. בחדשות ערוץ 2 דווח כי על פי החשד ביום שני, 14 במרס, הותקפו הנערים על ידי כ-20 צעירים. הנערים הוכו באכזריות, ללא סיבה נראית לעין. המשטרה מצאה אצל שלושת החשודים סכין ואגרופן. הנערים פונו לטיפול בבית החולים.

מפקד משטרת חיפה, ניצב-משנה משה כהן, סיפר ל-ynet כי מתפללים שיצאו מבית כנסת תקפו קבוצת נערים ששיחקו במגרש בשכונה. לאחר מכן כלאו החשודים את הנערים במחסן, קשרו אותם והמשיכו להכות אותם ולהתעלל בהם זמן רב. לאחר שאדם שהיה עד לתקיפה התקשר למשטרה, הוזעקו למקום שוטרים ששיחררו את הנערים ועצרו את החשודים.

הנערים סיפרו כי התוקפים אמרו להם: "חילונים לא ייכנסו לכאן". החרדים, מצדם, טענו כי קבוצת הנערים הטרידה נשים וילדים שהיו בגן ציבורי בשכונה. המטרה העיקרית של התוקפים היתה שני אחים ממוצא רוסי.

הנערים סיפרו כי התוקפים אמרו להם: "חילונים לא ייכנסו לכאן"

"להם הם הרביצו הכי הרבה", אמר ע', נער מקרית חיים שהיה בין המותקפים. "אני עוד יצאתי בזול, בעיקר עם חבלות, אבל הם חטפו הרבה וירד להם דם מהאף ומהפה".

לדברי ניצב-משנה כהן, אין זו הפעם הראשונה שצעירים תושבי השכונה, שבה מתגוררים חסידי ויז'ניץ, מתנכלים לנערים חילונים העוברים במקום. הוא שלל את הטענה שהשמיעו כמה מתושבי השכונה, כי הנערים המותקפים יידו אבנים.

מפקד מרחב חוף במשטרה, תת ניצב רוני עטיה, אמר: "מדובר במעשה נפשע, של חבורת עבריינים בריונים, שבצורה ברוטלית ואכזרית תוקפת ילדים על לא עוול בכפם".

הנער ע' אמר ל-ynet: "זה היה מפחיד נורא. פחד מוות. חשבתי שאני הולך למות שם, ושהחיים שלי ייגמרו בגיל 14". מעצרם של שלושת החשודים הוארך בשלושה ימים.

לידיעה ב-ynet

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?