לא צריך ועדת חקירה

רב: תנ"צ בוקר נשרף בכרמל בגלל סיוע לחילונים

רב בפרדס חנה טען, שקצין המשטרה הבכיר נהרג בגלל התנכלותו לחרדים ביישוב. אלמנתו של בוקר הגישה תלונה על הסתה נגד הרב

השריפה בכרמל. צילום מאיזור ניר עציון ועין הוד. 12/2010. צילום: שי לוי, פלאש 90השריפה בכרמל, דצמבר 2010. צילום: שי לוי, פלאש 90

נאוה בוקר, אלמנתו של תת ניצב ליאור בוקר, שנספה באסון הכרמל בעת שניסה להציל כמה מצוערי השב"ס שהיו בתוך האוטובוס הבוער, הגישה תלונה על הסתה נגד הרב רפאל בובליל. במכתב ששלח לרב של פרדס חנה, דוד צדקה, התייחס בובליל – רב מקומי בפרדס חנה – לקשר בין מותו של בוקר להתנכלותו לחרדים לפני כ-13 שנה, אז עמד בראש משטרת חדרה.

בידיעה באתר ואלה נאמר, כי בובליל כתב בין השאר: "ליאור לא מנע את מעצרם של החרדים, ולכן הוא נשרף למוות".

ראשיתו של הסיפור, מדווח האתר "בחדרי חרדים", עם הקמתה של שכונת נווה רותם בפרדס חנה לפני כ-13 שנים. בשכונה התקבצו תושבים חרדים רבים, שרצו להקים בה ישיבה, כולל ומוסדות תורניים. התושבים החילוניים התנגדו לכוונה זאת ובמאבק שהתפתח בין הקבוצות פרצה מהומה, ששיאה היה שריפה בתלמוד תורה. מנהלי תלמוד התורה טענו כי התושבים החילונים

בובליל כתב בין השאר: "ליאור לא מנע את מעצרם של החרדים, ולכן הוא נשרף למוות"

היו אחראים לשריפה.

במכתבו לרב צדקה, טוען בובליל כי משטרת חדרה עמדה אז לימין החילונים: "מאות שוטרים, פרשי משטרה ומסוקי משטרה נכחו בשבתות ומועדי ישראל, על מנת לגבות את כל המלחמות נגדנו... כל זאת תחת פיקודו של מפקד משטרת חדרה, שבא לגור בשכונתנו. בשבת חנוכה תשנ"ח הסיתו ראשי השמאל עד שנכנסו והציתו באש את התלמוד תורה שלנו בעיצומם של ימי חג החנוכה!

"בליל השריפה ניתנה הוראה על ידי מפקד משטרת חדרה שנכח במקום וגר בשכונה על מעצר אברכים, שהואשמו שהם שותפים בשריפה! הוגשו נגדנו כתבי אישום ועלילות דם".

"אנחנו מאוד פגועים ממה שנכתב", אמרה נאוה בוקר. "לא יעלה על הדעת שאנחנו צריכים להתמודד עם רעיונות כאלו. מדובר בעלילה, איך בנאדם, בשם הדת, מתיר לעצמו לעשות הכל?"

לידיעה בוואלה

 לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?