מלתחה חדשה?

משמרת הצניעות של ש"ס

לפי הצעת חוק שהגיש ח"כ דוד אזולאי יונהג בכנסת ובמוסדות ציבור קוד לבוש מחמיר, שימנע מעובדים ללבוש בגדים חושפניים

אישה חרדית ברעלה חולפת ליד הפגנה בבתי ורשה 18.03.10. ההפגנה כנגד התערבות המשטרה בסכסוך נדלאישה חרדית ברעלה בירושלים (צילום אילוסטרציה). כמה חושפני יתלבשו עובדי הממשלה? צילום: קובי גדעון, פלאש 90

האם עשרות אלפי עובדי מדינה ייאלצו להחליף את מלתחתם ויתחילו ללבוש תלבושת אחידה וצנועה? אם תתקבל הצעת חוק שהגיש לאחרונה יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דוד אזולאי מש"ס, נראה שכן.

אזולאי מציע לאמץ בשירות הציבורי קוד לבוש מחמיר, דוגמת זה שהנהיגה בכנסת דליה איציק כשהיתה יו"ר הבית. קוד הלבוש של איציק אסר על לבישת ג'ינס, חולצות בטן, גופיות, חולצות עם מחשוף ומכנסיים קצרים ועל נעילת סנדלים וכפכפים. הקוד בוטל על ידי יו"ר הכנסת הנוכחי, ראובן ריבלין, ועתה מבקש אזולאי להחיל אותו מחדש.

אריק בנדר מדווח ב"מעריב", כי אזולאי מציע להחיל את החוק לא רק על הח"כים ועובדי הכנסת, אלא גם על עובדי הרשויות המקומיות, המועצות הדתיות ויתר מוסדות הציבור. אזולאי הסביר, כי לא אחת אזרחים דתיים, חרדים וגם חילונים נתקפים מבוכה נוכח לבוש חושפני של עובדת שיושבת מולם במשרדי ממשלה ובמוסדות ציבור.

אזולאי אומר, כי גברים יצטרכו להגיע לעבודה במקטורן

אזולאי: אין סיבה שעובדי מדינה לא יהיו לבושים בתלבושת אחידה. כיום כמעט בכל מקום רואים עובדים בלבוש חושפני ולא הולם

ועניבה. בנוגע לנשים הוא אומר: "אני לא רוצה לומר אם עובדת צריכה לבוא לעבודה בשרוולים קצרים או ארוכים, או בשמלה ארוכה. הצעת החוק שלי באה להסמיך את מנכ"ל המשרד לקבוע את אופן הלבוש ההולם, אבל ברור שהוא צריך להתאים לכל העובדים, כולל הדתיים. אין סיבה מדוע עובדי מדינה וציבור שמקבלים קהל לא יהיו לבושים בתלבושת אחידה כמו דיילים ודיילות באל על, כמו עובדי דואר ישראל או בנקים. כיום כמעט בכל מקום רואים עובדים בלבוש חושפני ולא הולם".

אין זו פעם ראשונה שש"ס דורשת להנהיג לבוש צנוע לעובדים. בשנת 2004 פנה ח"כ נסים זאב ליו"ר הכנסת בדרישה לחייב את הח"כיות ואת עובדות המשכן להגיע ב"לבוש צנוע". "בכל פרלמנט בעולם נהוג להגיע בלבוש מכובד ולא בהופעה פרובוקטיבית שאינה הולמת מקום ציבורי", טען והפנה את עיקר זעמו ללבושה של הח"כית אז ענבל גבריאלי.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?