גט בתשלום

2 עצורים בחשד שעיוותו החלטות בי"ד רבני תמורת שוחד

אחד החשודים עבד בבית הדין הרבני בירושלים, החשוד השני פעל כמתווך, שהעביר אליו בקשות שונות

הכניסה לבתי הדין הרבניים בירושלים. 05.10.08. צילום יוסי זמיר, פלאש 90הכניסה לבתי הדין הרבניים בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

שני תושבי ירושלים נעצרו אתמול, בחשד שפעלו כדי להשפיע על החלטות של בית הדין הרבני בעיר בתמורה לתשלום כספי. השניים נעצרו בעקבות חקירה סמויה שניהלה יחידת ההונאה של משטרת ירושלים.

החקירה נפתחה לאחר שבמשטרה התקבל מידע שלפיו יעקב סבאג, העובד בבית הדין הרבני, פעל עם מתווך כדי לשנות הליכים משפטיים שנוהלו בבית הדין. השניים קיבלו לכאורה תשלום על פעילותם זו.

לפי החשד סבאג, בן 34, השפיע על החלטות שהתקבלו בבית הדין הרבני בענייני גט, משמורת, הסדרי ראייה, עיכוב יציאה מהארץ, ערבויות וכו'. החשוד השני תיווך בין עובד בית הדין הרבני לבין האנשים שביקשו את שירותיו.

לפי החשד, עובד בית הדין הרבני השפיע על החלטות בענייני גט, משמורת, הסדרי ראייה ועוד

אנשים שידעו על פעילותו של סבאג נהגו לפנות אליו באמצעות המתווך. הם ציינו את בקשתם ועל פי החשד, מדווח "בחדרי חרדים", העבירו לו כסף במזומן. סבאג פעל לפי בקשתם והחשודים נהגו להתחלק בכסף.

השניים הובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים. מעצרו של סבאג הוארך בארבעה ימים, עד ליום ראשון.

הנהלת בתי הדין הרבניים מסרה בתגובה למעצרו של יעקב סבאג: "הנהלת בתי הדין הרבניים סמוכה ובטוחה שרשויות אכיפת החוק יעשו את עבודתן נאמנה ואף תשתף פעולה במידה שתידרש לעניין".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?