בודהה לא, צ'רצ'יל כן

בעקבות לחץ חרדי, לא יוצב פסל בודהה בירושלים

ועדה של העירייה החליטה כן להציב פסל של צ'רצ'יל סמוך לכנסת. פסל של דוד המלך לא יוצב ליד קבר דוד

פסל של בודהה, צילום: Honza Soukup flickrפסל של בודהה, צילום: Honza Soukup flickr

בעקבות לחץ של החרדים החליטה ועדת הפיסול בעיריית ירושלים להוריד מסדר היום את ההחלטה להציב את פסל ההוקרה לכת הבודהיסטית "אגון שו" בכיכר תלפיות. לפי דיווח של יוסי אלי ב-nrg, באותה הישיבה החליטו חברי מועצת העיר לאשר את הצבת פסלו של המדינאי הבריטי וינסטון צ'רצ'יל בגן הוורדים, סמוך לכנסת.

בעקבות התכנון להציב את פסלו של בודהה, שלחה קבוצה של רבני שכונות מכתב חריף לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. הרבנים טענו כי "מדובר בעבודת אלילים האסורה בעיר הקודש". הפסל המיוחד שתוכנן בדרום העיר הוא מחווה לכת הבודהיסטית "אגון שו", המאמינה כי ישראל היא מקום קדוש. הכת, שמקורה ביפן, מעוניינת לפתח קשרים עם ישראל ואף עורכת טקסים בירושלים.

חלק מהחרדים הגיבו בזעם גם על הכוונה להציב

רבני שכונות במכתב לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת: "מדובר בעבודת אלילים האסורה בעיר הקודש"

את פסלו של צ'רצ'יל בעיר, כמחווה לעיריית לונדון. הנימוק: מדובר במחווה פסולה, הסותרת את הדיבר "לא תעשה לך פסל". למרות ההתנגדות, החליטה הוועדה לאשר את הצבת הפסל.

הוועדה גם החליטה כי פסלו של דוד המלך לא יוצב בהר ציון, סמוך לקבר דוד. החרדים דרשו מן הוועדה לדון בהזזתו למקום חדש. לפי ידיעה של ציפי מלכוב ב-ynet, החרדים טענו כי לא ייתכן להציב פסל עם פנים במקום כה קדוש כקבר דוד בהר ציון. סגן ראש העירייה, יצחק פינדרוס, אמר כי סוכם עם סגנית ראש העירייה וראש ועדת הפיסול, נעמי צור, כי פסל דוד יועבר למתחם המסעדות.

לידיעה ב-nrg

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?